Fink'ten taraftarlara övgü

Beşiktaş'ın yeni transferi Michael Fink, taraftarlarla buluşmak için sabırsızlandığını belirterek Siyah-beyazlı taraftarlara "Çok çılgın taraftar" diyerek övgüler yağdırdı.

15.07.2009 - 16:49

Fink'ten taraftarlara övgü

İSTANBUL -  Beşiktaş'ın yeni transferi Alman futbolcu Michael Fink, takım oyuncusu olduğunu ve takımı için her şeyi yapabileceğini söyledi.

Fink, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, oyun karakteri ile ilgili olarak, ''Takım için her şeyi yaparım. Mücadele ederim, savaşçıyımdır. Defansif yönde elimden geleni yaparım ama takıma katkı sağlamak için ofansa çıkıp gol atmaya da çalışırım'' ifadelerini kullandı.

Kısa sürede takımı ve camiayı tanıma fırsatı bulduğunu anlatan Fink, ''Burada gerçekten çok güzel bir atmosfer var. Tüm arkadaşlarım bana yardımcı oluyorlar. Ben de elimden geldiğince çabuk adapte olmaya çalışıyorum. Sanırım çok güzel şeyler bizi bekliyor'' dedi.

Orta sahada oynamasına rağmen, her sene en az 3-4 gol attığını kaydeden Alman futbolcu, ''Geçen sene 5 tane atabildim. Tabii ki kafayla mı olur ayakla mı olur bilemiyorum, hatta roveşata ile attığım da oldu. Önemli olan takımıma katkı sağlayıp kritik gollere imza atmak'' diye konuştu.

“ERNST'E ÖVGÜ”
Fink, takım arkadaşı ve vatandaşı Fabian Ernst'e de övgüde bulunarak ''Fabian, takıma katılımı sonrası ortaya koyduğu başarılı performansla Beşiktaş'ın şampiyonluğunda katkı sahibi oldu. Benim hedefim de onun gibi üstün performans ortaya koyarak taraftarın sevgilisi olmak. Fabian'la Almanya'dan da tanışıyoruz. Karşılıklı çok oynadık. Takıma olumlu güç katıp aynı başarıları bu sene de elde etmek en büyük hedefimiz.'' dedi

“ŞAMPİYONLAR LİGİ”
Önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceklerinin hatırlatılması üzerine Alman futbolcu ''Şampiyonlar Ligi'nde oynamak çok önemli ve Beşiktaş da bunu başarmış durumda. Ligde direkt oynayacak. Karşımızda sadece Avrupa'nın değil dünyanın sayılı kulüpleri olacak. Tabii ki İnönü'de oynamamız, taraftarımızla oynamamız bizim için bir avantaj olacak. İstanbul'daki maçları kazanmamız büyük bir olasılık, dışarıda da başarıyı gösterip puanlar alabilirsek istediğimiz noktaya geliriz. Açıkçası Şampiyonlar Ligi'nde maç kazanmak o kadar da kolay değil. Biz bu başarıyı yakalamayı hedefliyoruz.'' diye konuştu.

İstanbul'un inanılmaz bir şehir olduğunu belirten Fink, çok kısa süre olmasına rağmen bu kentle ilgili olumlu gözlemlerinin olduğunu ifade etti.

''Şehrin dokusu, Boğaz'da deniz kenarındaki kafeler, restoranlar, gece ışıkları sürekli değişen köprüyü izlemek harika. İstanbul çok etkileyici ve güzel bir şehir'' şeklinde konuştu.

“ÇOK ÇILGIN BİR TARAFTAR”
Beşiktaş taraftarlarını ''çok çılgın bir taraftar'' diye nitelendiren Fink, ''Fabian, özellikle seyircimizden ve stadın atmosferinden bahsetti. Çok büyük bir itici güç, size korkunç büyük bir destek veriyorlar, çok çılgın bir taraftar. Onlarla buluşmak için sabırsızlanıyorum. Türkiye'ye gelmeden önce de Beşiktaş taraftarının ününü duymuştum. Orada oynamak çok güzel ve farklı olacak'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...