Florya'da protesto

Fenerbahçe'ye derbi maçta 1-0 mağlup olan Galatasaray'da, bir grup taraftar, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde sarı-kırmızılı oyuncuları protesto etti.

28.03.2010 - 23:53

Galatasaray-Fenerbahçe maçı bittikten sonra Florya Metin Oktay Tesisleri'ne gelen 40 kadar öfkeli Galatasaray taraftarı, sarı-kırmızılı futbolcular aleyhine tezahüratlar yaptı.

Özellikle maçta hatalı gol yiyen kaleci Franco'yu hedef alan taraftarlar, Arjantinli file bekçisine küfürlü bir şekilde ''defol'' dediler.

Taraftarlar, ''Renklere aşığız sizlere değil'', ''En büyük taraftar futbolcular sahtekar'' diye bağırdı. Bazı taraftarların, ''Arda, Sinem Kobal'a sinema kapattır'' diye bağırması dikkati çekerken, arabalarıyla geçen bazı taraftarlar da futbolculara hakaret içerikli tepki gösterdi.

Taraftarlar, tesislerin tam karşısında bulunan reklam panolarında yer alan Lugano ve Jo'nun resimlerini de yırttılar.

Sarı-kırmızılı taraftarlar, sadece futbolculardan Lucas Neill'in lehine tezahürat yaptı.

Galatasaray'ı taşıyan otobüs, taraftarların tepkilerinden korunmak için arka kapıdan tesislere girdi.

Bu arada, bazı taraftarların otobüse atmak için yanlarında yumurta getirdikleri, ancak otobüsün arka kapıdan tesise girmesiyle bu amaçlarına ulaşamadıkları görüldü.

Futbolcular da tesislerden ayrılırken, taraftarların bulunmadığı kapıları tercih ettiler.

Öte yandan, aşırı tepki gösteren 2 taraftar da tesislerin önünde bulunan güvenlik görevlileri tarafından gözaltına alındı.

Diğer yandan, Fenerbahçeli bazı taraftarlar galibiyetin sevincini araçlarıyla Florya'da tur atarak yaşarken, protesto amacıyla tesislerin önünde bulunan öfkeli Galatasaraylıların saldırısına uğradı. Sarı-kırmızılı taraftarlar, Fenerbahçelilerin arabalarına tekme ve yumruk attı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...