Force India VJM-03'ü tanıttı

Formula 1'de yeni sezon öncesi takımların tanıtım etkinlikleri sürüyor. Son olarak Force India takımı, 2010 sezonunda kullanacağı otomobili görücüye çıkardı.

Force India VJM-03'ü tanıttı

Force India takımı, yeni sezonda kullanacağı otomobili İngiltere'deki ünlü Silverstone pistinde ilk kez basının karşısına çıkardı. VJM-03 adı verilen otomobil, takıma geçen sezon ilk puanlarını kazandıran VJM-02’nin gelişmiş bir versiyonu. Force India'nın 1 numaralı pilotu Adrian Sutil, yeni otomobili,, takımın gelişim sürecinin bir parçası olarak nitelendirdi.

Sutil ,"geçen yılki aracın üzerinde değişiklikler yaptık. Otomobil genel olarak hatlarını koruyor. Ancak vites ve difüzörde önemli iyileştirmeler oldu. Ön kanat biraz daha detaylandırıldı. Ancak büyük değişiklik ise otomobilin boyutunda. Geçen yıla göre çok daha uzun bir araçla yarışacağız" dedi.

Takım yeni otomobiline güveniyor. Ancak Sutil, bir yıl içinde zirve mücadelesi yapabilecekleri hayallerini gerçekçi bulmuyor.

Sutil,"otomobilin bizi nerelere taşıyabileceğini şimdiden tahmin etmek güç. Hızlı olacağımız konusunda umutlu ve iyimseriz. Ancak sezon sonunda nerede olacağımızı söylemek için henüz çok erken. Asıl hedefimiz sürekli ilk 10 içinde yer alabileceğimiz istikrarı yakalamak olacak" dedi.

Force India'da Adrian Sutil'in takım arkadaşı Tonio Liuzzi olacak. Liuzzi de Sutil gibi orta sıralara hedeflediklerini söyledi. Formula 1'de yeni sezon 14 Mart'ta Bahreyn Grand Prix'i ile başlayacak.

Sayfa Yükleniyor...