Formula 1 fire verdi

Formula 1 Dünya Şampiyonası başlamadan fire verdi. Şampiyonaya ilk kez katılmayı planlayan USF1 takımı, hazırlıklarını bu ayın ortasında yapılacak ilk yarışa kadar tamamlayamayacağını bildirdi.

Ntvspor 03.03.2010 - 15:27

USF1, Formula 1 Şampiyonası'na ilk kez bu yıl katılmayı planlayan 4 takımdan biriydi. Ancak finansal sorunlar USF1'ın da belini büktü.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli ekip, Uluslararası Otomobil Federasyonu FIA'ya başvuruda bulunup, şampiyonaya katılım hakkının 2011'e kadar saklı tutulmasını talep etti. Takım patronu Ken Anderson yeni otomobilleri üzerinde çalışmayı bıraktıklarını; çalışanlarına izin verdiklerini ve FIA'dan yanıt beklediklerini söyledi.

USF1'ın fabrikasına geçen hafta bilir-kişi gönderen FIA'nın şampiyonaya katılım listesinin son halini birkaç gün içinde duyurması bekleniyor. StefanGP Formula 1 takımı, şampiyonadan çekilen Toyota'nın otomobillerini devraldıktan sonra USF1'ın yerine geçmek için lobi çalışmalarına girişmişti.

Takım web sitesinden yaptığı açıklamada; "Stefan GP, bu konudaki arzusunu ve 2010 Formula 1 şampiyonasının tamamında yarışabileceğini yeniden teyit eder" ifadesine yer verdi. Bununla birlikte FIA'nın 2010 Şampiyonası’nı 12 takım ile sınırlaması da ihtimal dahilinde.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...