Formula 1'de mazgal kazası

Malezya GP'si antrenman turlarında Romain Grosjean açık mazgalın kurbanı oldu. Fransız pilotun saatte 200 kilometre hızla üzerinden geçtiği kapak sağ arka lastiğini parçaladı. Grosjean spin atıp emniyet duvarına çartı. Antrenmanlar iptal edildi.

Ntvspor 29.09.2017 - 15:56

Formula 1'de mazgal kazası

Formula 1'de bu hafta sonu yapılacak Malezya GP'si öncesi antrenman turlarında ilginç bir olay yaşandı. Yağışta suyun gitmesi için kullanılan sistemde bir mazgal kapağı Grosjean'ın lastiğini parçaladı ve Fransız pilotun kaza yapmasına yol açtı.

Tatsız olay ikinci antrenman turları sırasında yaşandı. 6.virajı Valtteri Bottas ve Kimi Raikkonen içerdiden döndü. Bu arada üzerinden geçtikleri bir mazgal kapağı açıldı. Yağışta suyun tahliyesi için kullanılan bu sistem virajlardaki curb'lerin içinde bulunuyor. Ama açılan kapak arkadan gelen pilot için ciddi tehlike anlamına geliyordu ve korkulan oldu.

Romain Grosjean, saatte 200 kilometre hızla açık kapağın üzerinden geçti. Dik duran demir kapak Grosjean'ın sağ arka lastiğinin parçalanmasına ve spin atıp emniyet duvarlarına çarpmasına neden oldu.

Antrenman duru önce durduruldu. Yarış direktörü Charlie Whiting, güvenlik aracıyla olayın gerçekleştiği yere gitti ve incelemelerde bulundu. Ardında da antrenman turunun kalan bölümünün iptal edildiği açıklandı.

Sayfa Yükleniyor...