Kazanın ardından FIA, kazaya sebebiyet veren Romain Grosjean'a 1 yarış ceza verdi. Fransız pilot, bir sonraki yarış olan Monza'da start alamayacak. Kazaya karışan bir diğer pilot Maldonado ise erken çıktığı için Monza'da 10 sıra geriden başlama cezası aldı.

Formula 1'de sezonun 12. yarışı olan Belçika Grand Prix'inin hemen ilk virajında zincirleme bir kaza oldu. Kazada Hamilton, Fernando Alonso, Grosjean ve Perez yarış dışında kaldı.

Yarışa tüm sporcular temkinli başladı. Çünkü Belçika Grand Prix'inin ilk virajı takvimin en dar virajı durumunda. "Ölüm virajı" olarak adlandırılan yerde yine bir kaza yaşandı....

Hürriyet gazetesinin haberine göre, ilk viraj öncesinde Grosjean iç tarafa manevra yaparken ön sağ lastiği, Hamilton'ın arka sol lastiği ile temas etti. Çimlere doğru çıkan ve geride kalan Hamilton hızlı bir şekilde önündeki Grosjean'a çarptı. Grosjean çarpmanın etkisiyle Alonso ve Perez'in aracının üzerinden pist dışına uçtu. Kazanın ardından ortalık savaş alanına dönerken, Alonso 23 yarış sonra ilk kez bir yarışı puansız veda etmiş oldu.

Yaşanan kazada hiçbir pilota bir şey olmaması ise herkesi sevindirdi. Kazadan sonra vücut hareketlerinden oldukça öfkeli görünen Hamilton, pite dönmeden önce Grosjean'a karşı tepkisini dile getirdi.

Alonso yarıştan sonra gözyaşlarına boğuldu.
Alonso yarıştan sonra gözyaşlarına boğuldu.