'Fransa'ya karşı eksik oynamak kolay değil'

Fransa'ya özel maçta deplasmanda 1-0 mağlup olan A Milli Takım'ın teknik direktörü Fatih Terim, böyle bir ekibe karşı eksik oynamanın kolay bir şey olmadığını söyledi.

'Fransa'ya karşı eksik oynamak kolay değil'

Özel maçta Fransa'ya deplasmanda 1-0 mağlup olan A Milli Takım'da teknik direktör Fatih Terim, İbrahim Üzülmez'in kırmızı kartından sonra eksik oynamanın kolay olmadığını söylerken yine de iyi mücadele ettik dedi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ise futbolcularını soyunma odasında kutladığını ifade ederek, ''Fransa gibi bir takıma karşı 10 kişi oynamak kolay değil. Arda, ilk yarıda golü kaçırmasaydı sonuç farklı olabilirdi. Sezonun sonunda transferlerin konuşulduğu, motivasyonun düştüğü bir dönemde yine de güzel mücadele ettik. 10 kişi kaldıktan sonra sistemi biraz değiştirmek zorunda kaldık. Mağlup olmak istemezdik. İyi bir takımız. Mehmet Aurelio, Nihat ve Hamit gibi oyuncuların eksikliğini hissettik. Son 10 dakikaya kadar iyi mücadele ettik.'' diye konuştu.

En büyük sorunlarının sakatlıklar olduğunu vurgulayan Terim, ''Bireysel hataları azaltmak istiyoruz. Hakem devre arasında (Belki penaltı kararı ağır oldu ama yapabileceğim birşey yoktu) dedi'' ifadesini kullandı. Seyircinin tepkisini hoşgörmek gerektiğini dile getiren Terim, ''Aşırı özlem yüzünden bunlar olabiliyor'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...