Frattini'den sert tepki

Vancouver Kış Oyunları'nda aradığını bulamayan ülkelerden biri de İtalya. Bazı sporculardan antrenman seyahatlerini kendi ceplerinden karşılanmasının istenmesi, Dışişleri Bakanı Franco Frattini'nin tepkisine neden oldu.

Ntvspor 02.03.2010 - 15:24

İtalya, 2010 Vancouver Kış Oyunları’nda sadece 5 madalya kazanabildi. Ülkenin altın madalyalı tek ismi ise erkekler slalom yarışını kazanan Guıliano Razzoli'ydi. Dışişleri Bakanı Franco Frattini, başarısız tabloyu Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve federasyonlara bağladı.

La Gazzetta Dello Sport'a konuşan Frattini, bazı sporcuların olimpiyatlardan önce antrenman seyahatlerinin parasını kendi ceplerinden ödemek zorunda kaldıklarını hatırlattı. Dışişleri bakanı, "size soruyorum. Antrenman için yaptıkları seyahatin parasını ödemeyi düşünen bir sporcu, nasıl olur da şampiyonluğa konsantre olabilir" ifadelerini kullandı.

Frattini'nin asıl tepkisini çeken olay ise sporcular seyahat ücretlerini kendileri öderken, federasyon başkanlarının eşleriyle birlikte Vancouver'a götürülmesi ve iki hafta boyunca ağırlanmaları oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...