Futbol dünyasında David Silva korkusu

İngiltere Premier League'de Manchester City forması giyen İspanyol orta sahaoyuncusu David Silva'nın Tottenham maçından hemen önce kadrodan "kişiselsebepler" yüzünden çıkarılması Ada basınında manşetleri süslüyor.

Ntvspor 17.12.2017 - 18:07

Futbol dünyasında David Silva korkusu

Tottenham karşısında üst üste 16. galibiyetini alıp Premier League'de daha aralık ayında rakiplerine büyük bir fark açan Manchester City'de bu tablonun mimarlarından olan orta saha oyuncusu David Silva'nın Tottenham maçı kadrosundan son anda çıkarılması ve Cityli oyuncuların galibiyeti ona adaması beraberinde soru işaretlerini getirdi.

Tottenham'ı 4-1 yenen ve ligde 14 puanlık bir farkla rahat liderliğini sürdüren City'de David Silva karşılaşmaya çok kısa süre kala "kişisel sebepler" yüzünden kadrodan çıkarıldı fakat bu sebebin detayları verilmedi. Karşılaşmada gol atan Belçikalı oyuncu Kevin de Bruyne, sevinci sırasında parmakları ile "2" ve "1" yaparken, bunun David Silva'nın forma numarası olan 21'i işaret ettiği öne sürüldü. Karşılaşmanın sonrasında da soyunma odasında çekildikleri galibiyet pozunu sosyal medya hesaplarında paylaşan Cityli oyuncuların "Bu galibiyet senin için David Silva" şeklindeki yorumları Silva'nın durumu konusunda endişeleri beraberinde getirdi.

İngiliz basınında bu durum spekülasyonlara alet olurken, Silva'nın hamile eşi veya yakın zamanda doğumu beklenen çocuğunun rahatsızlandığı ya da Silva'nın prostat kanseri olduğu gibi üzücü iddialar haberleri süslüyor. Ayrıca City muhabiri Sam Lee de Twitter'da yaptığı paylaşımda olayla ilgili Silva'nın kendisinin veya bir yakının yakın zamanda soru işaretlerini giderecek açıklamayı yapacağını, kendisinin bunu paylaşmayacağını söylemesi de kötü bir hadisenin yaşandığı söylentilerini daha da yoğunlaştırdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...