Galatasaray, 2009-2010 sezonunun ikinci yarı hazırlıklarına gerçekleştirdiği antrenmanla başladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, 11 günlük iznin ardından sarı-kırmızılı oyuncular, ikinci yarı hazırlıkları kapsamındaki ilk çalışmalarını teknik direktör Frank Rijkaard yönetiminde gerçekleştirdi.

Antrenman öncesinde teknik direktör Rijkaard, oyuncularıyla tek tek ilgilenip, sohbet etti. İlk antrenman 45 dakikaya yakın sürerken, sarı-kırmızılı futbolcular ısınma hareketlerin ardından gruplar halinde koşu yaptılar. İdmana uçakları rötar yapan Kewell ve Caner'in yanı sıra ülkesi Fildişi Sahili ile Afrika Uluslar Kupası'na katılan Keita katılmadı.

FENERBAHÇE MARŞI ÇALINCA!..
Basına ve taraftara açık yapılan Galatasaray'ın ilk antrenmanında cep telefonu krizi yaşandı.

Antrenman devam ederken idmanı izlemeye gelen bir kişinin cep telefonunda Fenerbahçe marşının çalması üzerine kaptan Arda'nın sinirlendiği gözlendi. Tribünlere doğru "Burası Galatasaray Kulübü... Niye telefonunuzu kapatmıyorsunuz? Fenerbahçe marşı niye çalıyor?" diye söylendiği gözlenen genç oyuncu, daha sonra çalışmasına devam etti.

Bu arada, antrenmanın sona ermesinin ardından çalışmayı izleyen bir taraftar, sahaya atlayarak futbolcu Servet'in koluna yapıştı. Güvenlik görevlileri bu taraftarı sahadan çıkartmaya çalışırken, milli oyuncu onları durdurarak taraftara imza verdi.

Öte yandan, sarı-kırmızılı takım, devre arası kampı için Pazartesi sabah Antalya'ya gidecek.