G.Saray-Beşiktaş derbisinde sürpriz!

Beko Basketbol Ligi'nde Galatasaray Cafe Crown ile Beşiktaş Cola Turka arasında yapılan derbi maç öncesinde, siyah-beyazlılarda Brad Newley sürprizi yaşandı.

17.04.2010 - 13:28

G.Saray-Beşiktaş derbisinde sürpriz!

Beşiktaş Cola Turka'da 2 aylık parasını alamadığı için takımdan ayrılan ve İtalya'nın Armani Jeans Milano takımıyla anlaşan Newley'in, parası yatırılınca, FIBA'nın bu transfere izin vermediği ve oyuncunun takımda kaldığı öğrenildi.

Takımla 2 gündür idmanlara çıkmayan ve uçağa binmek için havalimanına giden Newley'in, yaşanan gelişmelerin ardından uçağını iptal ettirip, geri döndüğü bildirildi.

Takımla son idmanlara katılmayan Newley, bugün yapılan derbi maç öncesi takımla birlikte ısınmaya çıktı.

YALÇIN: ''NEWLEY'İ MENAJERİ SATMIŞ''
Beşiktaş Kulübü Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Yalçın, Newley'in yeni bir menajerle anlaştığını belirterek, ''Newley'i yeni menajeri Armoni Jeans Milano'ya satmış. Ancak parasını yatırdık ve oyuncu burada kaldı'' dedi.

Yalçın, maç öncesi yaptığı açıklamada, oyuncunun kontratında ödemelerde 1 ay gecikmenin olabileceğinin yazılı olduğunu vurgulayarak, ''Sözleşmede '1 ay gecikmenin ardından menajerinin kulübe 10 gün içinde yazı göndermesi gerektiği' yazıyor. Bize böyle bir yazı gelmedi. Menajeri bu oyuncuyu Milano'ya satmış. Ben de hem Milano'ya hem de FIBA'ya 'Newley bizim oyuncumuz. Ekonomik kriz var, 2 aylık bir gecikme oldu, ama parasını yatırdık' diye yazı gönderdim. Aslında kontratına göre 13 günlük bir gecikme söz konusu. Milano hemen oyuncunun sözleşmesini iptal etti'' diye konuştu.

Menajerinin kendisine ''Sizde play-off'lara kadar 3 maç daha oynasın, sonra gitsin, para istemiyoruz'' diye teklifle geldiğini anlatan Şeref Yalçın, ''Menajerine böyle bir şeyin olamayacağını söyledim. Newley sezon sonuna kadar bizim oyuncumuzdur'' şeklinde konuştu.

Bu arada, Beşiktaş Cola Turka'da sakatlığı bulunan Marque Perry karşılaşmada forma giyemedi.

KASIĞINDA YIRTIK OLAN WASHİNGTON, KADROYA ALINDI
Galatasaray Cafe Crown'da kasığında 2 santim yırtık olduğu belirtilen Darius Washington, derbi maçta kadroda yer aldı.

Maç öncesi ısınmak için sahaya çıkan ABD'li oyuncunun yırtığa rağmen oynamayı çok istediği bildirildi.

GALATASARAYLI TARAFTARLARIN İLGİSİ AZ OLDU
Basketbolda yapılan derbi maça Galatasaraylı taraftarların ilgisi az oldu.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda büyük boşluklar göze çarparken, sadece bir tribünde yaklaşık 2 bin sarı-kırmızılı taraftar takımlarını destekledi.

Öte yandan, derbilerde ''3 Büyükler'' arasındaki anlaşmaya göre, konuk ekip Beşiktaş'ın seyircisi salonda yer alamadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...