Feghouli: Galatasaray tarihine adımı yazdırmak istiyorum

Galatasaray'ın yıldızı Sofiane Feghouli, NTV Spor'un sorularını yanıtladı. Muhabirimiz Evren Göz'ün sorularını yanıtlayan Cezayirli oyuncu, neden sarı-kırmızılı kulübü seçtiğini açıkladı.

Haberler - Ntvspor 19.10.2017 - 15:35

Feghouli: Galatasaray tarihine adımı yazdırmak istiyorum

Galatasaray'ın yıldız oyuncusu Sofiane Feghouli, NTV 'a konuştu. Fenerbahçe derbisi öncesi açıklamalarda bulunan Cezayirli oyuncu şunları söyledi; 

"GALATASARAY'A GELMEMİN SEBEBİ..."

"Uzun bir süreç oldu. Bazı beklemeler de oldu diyebiliriz. Futbolda birçok parametre var. Sadece transfer değil. Kulüplerin, menajerlerin, oyuncunun görüşmeleri var. Ayrıca avukatların görüşmesi gerekiyor. Uzun ve zorlu bir süreç oldu. Sezon başladı, Galatasaray için elimden geleni yapmaya çalışacağım.

Galatasaray’a gelmemenin sebebi West Ham’da mutlu değildim. Dursun Bey ve Cenk Bey hoşuma giden bir proje sundular. Galatasaray ile bu hikayeyi paylaşmak istedim. Taraftarların motivesi de beni etkiledi. Ülkenin değerleriyle benim değerlerimin bütünleşmesi de yine beni etkileyen faktörlerdendi.

Benim için ilk izlenimler çok güzeldi. Taraftarlar beni havalimanında sıcak şekilde karşıladı. TT Stadı’nın atmosferi de hoşuma gitti. İstanbul’da yaşamak bana keyif veriyor. Ailem de burada yaşamaktan mutlu. O açıdan burada olmak çok güzel."

"GALATASARAY TARİHİNE ADIMI YAZDIRMAK İSTİYORUM"

Süper Lig'de oyuna sonradan girdiği ve ilk şutunda ilk golünü Bursaspor karşısında kaydeden Feghouli o günü şöyle özetledi; "Televizyondaki görüntüler her şeyi gösteriyor. Bursaspor maçında gerçekten benim adıma duygu dolu anlar oluştu. Daha önce de Valencia ile Bursaspor’a karşı oynamıştım. Bir tek stat değişmişti, taraftar aynıydı. Gol attığım için çok mutluyum. Umuyorum devamı gelecek.

Daha önce geldiğimde söylemiştim. Verebileceğim tek söz en iyi şekilde oynamak olacak. Fenerbahçe maçında takımın kazanması için ne gerekiyorsa yapacağım. Galatasaray tarihine adını yazdırmak için bu maçlar çok önemli. 3 puan için elimden geleni yapacağım ve Galatasaray tarihine adımı yazdırmak için mücadele edeceğim.

8 PUANLIK FARK YORUMU

Her şeyden önce profesyoneliz. Her maçtan sonra kendimizi eleştirmemiz ve doğru tespitler yapmalıyız. Her hafta kendimizi bir sonraki maça hazırlıyoruz. Hazırlık yapmazsak olmaz. Puan farkı olsa da puan farkı yokmuş gibi hazırlanmaya devam etmeliyiz. Lig uzun bir süreç. Kısa döneme değil uzun döneme bakmak lazım. Uzun süreçte motivasyon düşerse şampiyonluk etkilenebilir. O açıdan motivasyonumuz çok önemli.

"FENERBAHÇE'YE SAYGI DUYUYORUM"

Fenerbahçe’ye saygı duyuyorum. Ama önceliğimiz bizim yapacağımız işler. Oyuncu kalitesi olarak biz her an oyunu değiştirebilecek kapasiteye sahibiz. Rakibe değil kendimize bakmamız gerekiyor. Önceliğimiz bu olacak.

Ben diğer oyunculardan daha sonra geldim. Belhanda, Gomis gibi isimler için gözlem yapma fırsatım vardı. Artı değerler katacak futbolcularımız var. Daha sonra teknik heyeti gözlemleme fırsatım oldu. Onların da ne kadar çalışkan olduğunu gördüm. Burada bir serimiz var. Bu seriyi devam ettirmek için çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekiyor.

Sayfa Yükleniyor...