Mario Gomez: Daha kötü hakemler gördüm

Beşiktaş'ın Alman golcüsü Mario Gomez, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Almanya Milli Takımı'ndan Şenol Güneş'e kadar bir çok konuya değinen yıldız futbolcu, ezeli rakipleri hakkında da konuştu.

Ntvspor 08.10.2015 - 15:34

Mario Gomez: Daha kötü hakemler gördüm

Beşiktaş'ın Alman golcüsü Mario Gomez basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
"Genel olarak her şey gayet iyi gidiyor" diyen Gomez, "Sezona iyi bir başlangıç yaptık ama iki maçta kolay puanlar kaybettik.

Daha yapmamız gereken çok önemli işler var. Son maç önemliydi ama biraz şanslıydık, oyun o noktaya gelmemeliydi" dedi. 

"ÇOK ZOR İKİ YIL GEÇİRDİM"

Kendini iyi hissettiğini söyleyen Alman yıldız, "Biraz hastayım ama hafta sonu maç olmadığı için sorun değil. Floransa'da çok zor iki yıl geçirdim. Tekrar iyi şeyler yapmam lazımdı ve şu an için doğru yoldayım. Kendimi daha iyi, daha mutlu ve hazır
hissediyorum. Şenol Güneş'e güvendim, güvenmeye devam ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Alman Milli Takımı hakkında da konuşan Gomez, "Euro 2016'da Almanya formasını giyer miyim bilmiyorum, bunu tanrı bilir. Ben kendimi mutlu ve huzurlu hissediyorum" dedi.

GOMEZ'DEN MONTELLA'YA GÖNDERME

Gomez, "Şu an gol sayısı olarak daha iyi durumdayım ama psikolojik olarak her zaman kendime güveniyordum, inancımı kaybetmedim. Fiziksel olarak seviyem yukarıya çıktıkça gollerin geleceğini ve formumu yakalayacağımı biliyordum. Burada
geçen sezon yaptığım antrenmanlardan daha iyi antrenman yaptım. İtalya'da buradaki fiziksel seviyemi yakalayamamıştım.

Fiziksel antrenmanlar İtalya'daki teknik direktörüm(Montella) için önemli bir yer tutmuyordu, buradakiyle en büyük fark bu" ifadelerini kullandı.

"GOL KRALI OLMAKTANSA..."

Şampiyonluğu gol krallığına tercih eden Mario Gomez, "Ligi ikinci bitirip gol kralı olmaktansa takıma katkı yapıp şampiyonluğa ulaşmayı tercih ederim" dedi. 

GALATASARAY VE FENERBAHÇE YORUMU

Ezeli rakipleri G.Saray ve Fenerbahçe hakkında da açıklamalarda bulunan Gomez, "Ligin başlangıç aşamasındayız. Mesela Galatasaray'a bakalım. Şimdiye kadar iyi oynamamalarına rağmen sadece 2 puan arkamızdalar. Fenerbahçe de öyle. Bizim
yapmamız gereken maçlarımıza odaklanmak. Türkiye Ligi'nde küçük takımlara karşı çok dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü bu tip maçlarda herkes sizi favori gösteriyor ama oynadığımız maçlar gösterdi ki konsantrasyonu kaybedince bu böyle olmuyor.
Yüksek konsantrasyonu her zaman üst düzeyde tutmamız gerekiyor" dedi.

"EURO 2016 UMRUMDA DEĞİL"

Beşiktaş'ta mutlu olduğunun altını çizen golcü oyuncu, "Daha önce de söyledim, şu an sadece buraya odaklandım ve burada olmaktan mutluyum. "Sezon sonunda da 3 ay önce yaptığımız gibi 2 kulüple konuşup bizim için en iyi olan şeye karar vereceğiz. Önümüzdeki yaz ne olacağı, transfer ve Euro 2016 şu an için umrumda değil. Bunlara odaklanmış değilim" diye konuştu.

"AVRUPA LİGİ KUPASINI DA ALIRSAM..."

"Şu bir gerçek ki buradaki önceliğimiz lig şampiyonluğu" diyen Gomez, "Taraftarın ve yönetimin büyük bir beklentisi var. Tabii ki Avrupa Ligi'ni de kazanmak isterim. Avrupa Ligi'ni de alırsam kariyerimde kulüp düzeyindeki tüm kupaları alacağım.
Almanya'da burayla alakalı bilgi çok kısıtlı. Geldiğim zaman bu ligin çok daha iyi  bir düzeyde olduğunu gördüm" ifadelerini kullandı.

"ŞENOL GÜNEŞ BANA GÜVENDİ"

Teknik direktörü Şenol Güneş'e ayrı bir parantez açan Alman yıldız, "Burada bugüne dek mutsuz bir günüm olmadı. Şenol Güneş bana yapabileceğimiz her şeyi anlattı, bana güvendi. Şenol Güneş'in bana duyduğu güven karşısında olabilecek en
kısa zamanda hazır olup forma giyebilmek için elimden geleni yaptım" şeklinde konuştu. 

"CENK'LE İLK GÜNLERDEN..."

Takım arkadaşı Cenk Tosun hakkındaki düşüncelerini de ifade eden Gomez, "Cenk'le ilk günlerden beri iyi anlaşıyoruz çünkü Almanca konuşuyor. Aynı pozisyonda oynasak da birbirimize yardımcı oluyoruz. Cenk genç bir oyuncu, çok iyi bir karakteri
var, her zaman en iyisini yapmak istiyor. Takım içerisinde birden fazla iyi golcüye sahip olduğumuz için mutlu olmalıyız" dedi.

GOMEZ'DEN TARAFTARA ÖVGÜ

Siyah-beyazlı taraftarlardan övgüyle bahseden yıldız oyuncu, "Buraya gelmeden önce taraftarların yarattığı gürültüden ve destekten bana bahsedildi. Böyle bir taraftara sahip olmak çok önemli. Fenerbahçe maçında 2-2'den sonra maçın gidişatını değiştirmemizi sağladılar" diye konuştu.

"DAHA KÖTÜ HAKEMLER GÖRDÜM"

Son günlerde kamuoyunu meşgul eden hakem konusa da değinen Gomez, "Hakemlerin sahaya çıkıp 'Bugün hata yapacağım' dediklerini sanmıyorum, hepsi iyi hakemler, kötü olduklarına inanmıyorum. Burada medya her şeyi eleştiriyor, teknik
direktörler, hakemler... İnanın bana buradakilerden daha kötü hakemler gördüm" dedi. 

"Yeni bir teknik adam ve yeni oyuncularla sezona başladık. Şu ana kadar yaptıklarımızın çok daha iyisini yapabiliriz."

Sayfa Yükleniyor...