Aktif futbol hayatını Galatasaray'da sonlandıran Emre Aşık, sarı-kırmızı takımda futbolu bıraktığı için mutlu olduğunu söyledi.

Galatasaray Kulübü'nün aylık resmi dergisine röportaj veren Emre, sarı-kırmızılı takımda uzun süre forma giymeyi ve futbolu burada bırakmayı başardığını belirterek, ''Uzun süre oynadığım Galatasaray'da futbolu bıraktığım için çok mutluyum. Bundan sonra da Galatasaray çatısı altında kalmak tabii ki isterim'' dedi.

Galatasaraylı taraftarlardan ayrı kalmanın zor olacağını vurgulayan Emre, ''Bana destek verdikleri ve bu kadar sevdikleri için onlara çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Emre Aşık, Galatasaray'ın bu sezonki performansını değerlendirirken, sezon başında her şey yolundayken açık ara şampiyon olacaklarının konuşulduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti:

''Ama birden bir maç kaybediyorsun, sakatlar, cezalılar oluyor. Kadro kurmakta zorlanıyorsun. Sonra bir maç daha kaybediyorsun ve hem futbolcunun kendine güveni bir an olsun düşüyor hem de 'acaba kötü mü olacak geçen sezonki gibi' diyorsun. Futbolcu da ister istemez bunları düşünüyor.''
 
''MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR''
Dergiye ''Arda'nın üzerine çok gidildi. Meyve veren ağaç taşlanır'' yorumunu yapan ve geçtiğimiz sezon takım olarak ellerinden geleni yaptıklarını anlatan Emre, ''Takım içinde hiçbir problem yoktu. Bazı şeyler çok büyütüldü. İşler kötü gidince böyle olur'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'ye transfer olduğunda Galatasaraylı olduğunu söyleyen Emre Aşık, sarı-lacivertli takımdaki günleri için ''(Sevgini kalbine gömersin) derler ya öyle. Gönlümde hep bir aslan yatıyordu ve aklımın bir köşesinde her zaman vardı. Okan Buruk, Arif Erdem, Hakan Ünsal gibi birçok Galatasaraylı arkadaşım vardı. Onlarla sürekli konuşuyordum. Dışarda görüşüyorduk ama özellikle takımdaki arkadaşlıklarına imreniyordum'' diye konuştu.