G.Saray’dan taraftara çağrı: Yürüyüşü iptal edin

Taraftara çağrı yapan Galatasaray, şike soruşturmasıyla ilgili Pazar günü yapılacak yürüyüşün provokasyon endişesiyle iptal edilmesini istedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 15.07.2011 - 12:56

Galatasaray Kulübü’nün internet sitesinden yapılan açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonunun aldığı kararın ardından açıklamalar yapan kulüp başkanı Ünal Aysal'a destek vermek amacıyla internet ortamında haberleşerek yürüyüş planlayan taraftarlara çağrıda bulunuldu.

Futbol Federasyonunun yaptığı son açıklamaların atılacak adımlar konusunda ümit verdiği vurgulanan açıklamada, ''Geçtiğimiz hafta meydana gelen tartışmaların yansıttığı durumun çok ötesinde bir noktadayız. Böyle bir durumda, pazar günü lisemiz önünde başlayacak destek yürüyüşünün bizi haksız çıkarmak isteyenler tarafından kullanılacağı, hatta provokasyon tehlikesine maruz kalabileceği endişelerini taşıyoruz. Bu nedenle planlanan yürüyüşün iptal edilmesinde yarar gördüğümüzü önemle belirtmek isteriz'' denildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Sevgili Galatasaraylılar. Galatasaray'ın duruşu konusunda vermiş olduğunuz desteği, Galatasaray'ın değerlerine sahip çıkmanızı büyük bir takdirle izliyoruz. Sizler de farkındasınız ki, temiz futbol, temiz sahalar için büyük uğraş veriyoruz ve buna devam edeceğiz. Çabalarımız sadece bu konuda yetkilileri göreve çağırmak ve atılan adımların takipçisi olmakla sınırlı değildir. Tüm Türkiye'ye, her türlü çirkinlikten arınmış bir futbol ortamı oluşması için mesajlar vermek ve cesaretlendirmek bizlere düşen bir görev. Tüm gelişmeleri dakika dakika izlediğimizden emin olunuz. TFF'nin yapmış olduğu son açıklamalar atılacak adımlar konusunda bizleri ümitlendirdi. Geçtiğimiz hafta meydana gelen tartışmaların yansıttığı durumun çok ötesinde bir noktadayız. Böyle bir durumda, Pazar ünü lisemiz önünde başlayacak destek yürüyüşünün bizi haksız çıkarmak isteyenler tarafından kullanılacağı, hatta provokasyon tehlikesine maruz kalabileceği endişelerini taşıyoruz. Bu nedenle planlanan yürüyüşün iptal edilmesinde yarar gördüğümüzü önemle belirtmek isteriz.”

Sayfa Yükleniyor...