Gaines'ten mucize basket!

NBA'de geçici kontratla takıma katılan Sundiata Gaines, Utah'ın kurtarıcısı oldu.

Haberler - Ntvspor 15.01.2010 - 19:14

Gaines'ten mucize basket!

Yıldız oyun kurucusu Deron Williams'ın sakatlığı sebebiyle birkaç maç kaçıracağı ortaya çıkınca, Utah Jazz yönetimi kadrodaki açığı “Oyuncu Geliştirme Ligi” D-League'den geçici bir transferle kapatma yoluna gitti. Kısa süre içerisinde katkı yapabilecek bir oyuncu arayan Jazz yönetimi, bu sezon profesyonel kariyerine Geliştirme Ligi'nde başlayan Sundiata Gaines ile on günlük bir sözleşme imzaladı.

Kimsenin tanımadığı bu genç adam, kontratının ilk sekiz gününde Utah ile dört maça çıktı. Utah'ın Cleveland Cavaliers'ı ağırladığı maç onun NBA kariyerinin son maçı olacaktı. Gaines'in NBA macerasının bitimine iki gün kalmışken, 23 yaşındaki forvetin menajeri de Jazz yönetiminden bir şans daha istiyor, yeni bir 10 günlük kontrat için görüşmelerini sürdürüyordu.

Cleveland, Utah karşısında deplasmanda son 5.6 saniyeye iki sayı farkla önde girmişti. Bu noktada öyle bir durum yaşandı ki, Sundiata Gaines, ismini tüm dünyaya ezberletmeyi başardı. Son saniyede top elinde kalan Gaines, süre dolarken tecrübeli Anthony Parker'ın iyi savunmasına rağmen basketi buldu ve takımına galibiyeti getirdi.

Ve hikaye mutlu sonla bitti. Gaines, bu basketin ardından Utah ikinci 10 günlük kontratını imzaladı.

Sayfa Yükleniyor...