NTV

Galatasaray Asamoah için sona yaklaştı

Ntvspor

Spor

Galatasaray, Asamoah transferinde sona yaklaştı. Sarı kırmızılılar Juventus'un solbeki konusunda İtalyan ekibiyle görüşmelerini hızlandırdı.

İlişkili Haberler

Galatasaray, uzun süredir görüşmeler sürdürdüğü Asamoah için son hamlelerini yapıyor. Asamoah ile yıllık 2.5 milyon eurodan 4 yıllık prensip anlaşmasına varan yönetim, deneyimli oyuncu için Juventus'un son cevabını bekliyor.

Sol beke takviye yapmak isteyen İtalyan ekibi, Asamoah kararında düşünmek için Galatasaray'dan süre istemişti. Başarılı futbolcu, kulübüyle yaptığı görüşmede Galatasaray'a gitmek istediğini söyleyip kendisine yardımcı olmalarını ifade etmişti.

İtalyan yetkililerin Asamoah konusunda Galatasaray'ın teklifine olumlu yanıt vermesi ve transferdeki pürüzlerin kısa süre içinde çözülmesi bekleniyor.

Galatasaray yönetimi, hafta içinde Asamoah'ı İstanbul'a getirerek sağlık kontrolünden geçirdikten sonra deneyimli oyuncuyla resmi sözleşmeye imza attırmayı hedefliyor. Öte yandan 28 yaşındaki futbolcu Juventus'un Genoa maç kadrosuna alınmamıştı.

ETİKETLER