Son dakika haberi! 

Başkan Mustafa Cengiz'in GS TV'ye konuyla ilgili yaptığı açıklamalar, kulübün sosyal medya hesabından da paylaşıldı. Cengiz, UEFA ile görüştüklerini belirterek, "Az önce UEFA'dan bir telefon geldi. Sağlıklı bir haber. Önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılmak için herhangi bir ceza veya engel yok. İnşallah gelecek sezon Avrupa'da yer alacağız. Buradan Türk spor camiasına müjde veriyorum" ifadelerini kullandı. 

Önümüzdeki günlerde İsviçre'nin Cenevre kentine gideceklerini aktaran Cengiz, "UEFA ile taahhüt sözleşmesi yapacağız. UEFA'nın bir takım talepleri olacak. Bunları yerine getirme amacıyla taahhüt yapacağız. UEFA doğruları gördü. Galatasaray bir dünya markası ve bizim Avrupa kupalarına gitmemizi engellemedi. Camiamıza hayırlı olsun. Allah utandırmasın" değerlendirmesinde bulundu. 

"KESİNLİKLE REHAVETE KAPILMAMALIYIZ"

Şampiyonluk yarışıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Cengiz, "Kesinlikle rehavete kapılmamalıyız. Seçim çarpışmasına girip hocamızın, futbolcularımızın konsantrasyonunu bozmayalım. Bizler bugün varız, yarın yokuz ama şampiyonluklar daim olur. Burası 113 yıllık bir camia. Kulübümüze kalıcı zaferler, hak edilmiş şampiyonluklar vermeliyiz. Son düdük çalana kadar rehavete kapılmayalım. 2006 yılında ezeli rakibimizin yaşadıklarını biliyoruz. Terimizin son damlasına kadar mücadele edecek futbolcularımız için taraftarımızın destek vermesini istiyorum. İnan edin inşallah şampiyon olacağız. Hak eden ve kazananın Galatasaray olmasını diliyor, istiyor ve bunun için mücadele edeceğimizi söylüyorum. Taraftarımız da bu huzur ve güvenle maça gelsin" diye konuştu.