Galatasaray Başkanı Yarsuvat: Şampiyonluk şansımız yüzde %34

Galatasaray Başkanı Yarsuvat, ezeli rakiplerine dostluk eli uzattı. Yarsuvat, Fenerbahçe ve Beşiktaş stadlarında maç seyretmek istediğini söyledi. Kulüp televizyonuna açıklamalarda bulunan Duygun Yarsuvat, şampiyonluk şanslarının ise %34 olduğunu ifade etti.

duygun-yarsuvat-feber-15-02-13

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, ezeli rakiplerine zeytin dalı uzattı.

Kulüp televizyonunda konuşan Yarsuvat, "Rakiplerinizden biri şampiyon olurlarsa  alkışlar mısın? Diye soruyorlar. Ben onları alkışlarım derken belki utanırlar diye söylüyorum. Bu sene deplasman maçlarına gideceğim. Beşiktaş maçımıza beşiktaş taraftarının da Fikret Orman'ın da gelmesini isterim." dedi.

Deplasman yasağını eleştiren Duygun Yarsuvat, yasakların sorunları daha da büyüttüğünü savundu.  Fenerbahçe maçını stadyumda izlemek istediğini vurgulayan Yarsuvat, "Küfür ederlerse de etsinler. Daha vakit de var. Galatasaraylı taraftarlar da bu maçı Kadıköy'de izleyebilirler. Bunu Fenerbahçe ve valilikle konuşacağız" diye konuştu.

Duygun Yarsuvat, ocak ayında transfere ihtiyaç duymadıklarını ve süreçten karlı çıktıklarını söyledi. Wesley Sneijder'in Türkiye'de kalmak istediğini aktaran Yarsuvat, "Sneijder gitmek istemiyor. Gitmek isteseydi Mourinho ile beraber geçen sezon Chelsea'ye giderdi.  Muslera, Bruma ve Sneijder çok değerli futbolcular. Onların hiçbirini yollamam. Türk oyuncularımı da yollamam" ifadelerini kullandı.

Şampiyonluk için üç aday olduğunu vurgulayan Galatasaray Başkanı, "Gönlüm dördüncü yıldızı takmak yolunda. Ama akılcı olmak zorundayım. Biz yüzde 34 şansa sahibiz. At yarışındaki gibi boyun farkı ile mücadeleyi önde tamamlayacağımızı düşünüyorum" dedi.

Prandelli ile başarısız olduğu için yollarını ayırdıklarını vurgulayan Yarsuvat, "Bizimle dört çeker diye dalga geçiyorlardı. Ayrıca Prandelli, Avrupa bizim için önemli değil diyerek Galatasaray kültürüne ters düşüyordu." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...