Galatasaray’da geçtiğimiz günlerde gerçekleşen olağanüstü seçimli genel kurulda bin 707 oy alarak sarı-kırmızılı camianın yeni başkanı olan Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu, bugün Türk Telekom Stadyumu’nda düzenlenen törenle mazbatalarını aldı. Törene Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Galatasaray’ın yeni başkanı Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Cengiz ve üyelere mazbatalarını Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar verdi.

Mazbatasını alan Başkan Mustafa Zengin açıklamalarda bulundu. Cengiz, "Galatasaray mali açıdan kritik dönemlerden geçiyor. Sorunları halının altına süpüre süpüre, ertelenmiş sorunlarla bugüne geldik" dedi. 

Cengiz, "Sportif AŞ'de yönetim kurulunda bulunan değerli kardeşlerimden yeni girmiş veya eskiden bulunanlardan özellikle rica ediyorum. Tamamımın bugünden itibaren istifa etmesini ve Galatasaray'ın önünü açmasını rica ediyoruz" dedi. 

Bu açıklamanın ardından, Serdar Güzelaydın'ın Sportif AŞ Yönetim Kurulundan istifa ettiğini açıkladı.

Mustafa Cengiz'in konuşmasından satır başları şöyle: 

"Sportif AŞ'de yönetim kurulunda bulunan değerli kardeşlerimden yeni girmiş veya eskiden bulunanlardan özellikle rica ediyorum. Tamamımın bugünden itibaren istifa etmesini ve Galatasaray'ın önünü açmasını rica ediyoruz. Bildiğiniz üzere Sportif Aş'nin Kasım sonu itibariyle açıklanması gereken 3 aylık dönem bilançosonu da görmedik. Neden açıklanmadı bilmiyorum."

"Bana yaklaşım, üzerimdeki sorumluluk beni ürkütmüyor. Biz Galatasaray'ı, Galatasaraylılar bizi çok iyi tanır. Bu ilgi ve sevgi daha çok çalışmaya, mücadele etmeye, daha çok sorumluluğa itiyor."

"Türkiye'nin en değerli markalarından bir tanesiyiz. Özellikle futboldaki şampiyonluk çok değerli. Galatasaray'ın önünde tek bir hedef vardır, her durumda şampiyonluk."

"Bütün rakiplerimiz çok değerli. Türk sporunun gelişmesi; İspanya'daki düzeye gelmesi için şampiyonluğa en az 10 takımın oynaması gerekiyor. En büyük sermayemiz, rakiplerimizdir."

"Kayserispor maçıyla ilgili fotoğraflar gördüm. Geride dururken, ayağa kalkmamın tek bir nedeni vardı. Kulübenin birbirine deli gibi fırladığını gördüm. Biz bu ruhu arıyoruz. Büyük takımlarda her zaman en az her mevkide birbirini aratmayacak 3 futbolcu olması gerekiyor. Bizde 2 mevkide bu eksik. "