Galatasaray, Şampiyonlar Ligi C Grubu 4. hafta maçında yarın oynayacağı Benfica maçı için Portekiz'e gitti.

Sabah erken saatlerde Atatürk Havalimanı'ndan kalkan özel bir uçakla Portekiz'e hareket eden sarı kırmızılı kafilede başkan Dursun Özbek de yer aldı.

Vatandaşların havaalanında yoğun ilgisiyle karşılaşan futbolcular, onların fotoğraf çektirme isteklerini de geri çevirmedi.

Lizbon’daki Estadio da Luz Stadı'nda gerçekleşecek mücadele, yarın TSİ 22.45’te başlayacak.

SON ÇALIŞMA LİZBON'DA 

Bu arada Galatasaray, karşılaşma öncesi son antrenmanını bugün TSİ 21.30'da, maçın oynanacağı Benfica Stadı'nda yapacak.

İdmandan önce teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile bir futbolcunun katılacağı basın toplantısı düzenlenecek.

Benfica ise Galatasaray maçı hazırlıklarını Caixa Futbol Kampüsü'nde TSİ 13.00'te gerçekleştireceği antrenmanla tamamlayacak. Çalışmadan sonra teknik direktör Rui Vitoria ile bir futbolcunun katılacağı basın toplantısı aynı yerde yapılacak.

"KAZANMAYA GİDİYORUZ" 

Bu arada, maça ok iyi hazırlandıklarını ve takımın form durumunun da çok iyi olduğunu vurgulayan başkan Dursun Özbek, "Lizbon'a kazanmaya gidiyoruz. Oradaki alacağımız sonuç burada her şeyi değiştirecek. Onun için çok iyi hazırlandık. Yarın çok iyi bir skorla döneceğimiz düşünüyorum" dedi.

"SABIRLI OLDUĞUMUZ SÜRECE..." 

İnsanların daha iyi bir performans yakalamak için eleştiri yaptığını belirten Özbek, "Ama şunu da kabul etmek lazım ki; her sezon takımlar yeni baştan organize oluyorlar. Yeni baştan yapılıyor. Dolayısı ile takımın yeni gelen oyuncular ile beraber bir sisteme oturması performans yakalaması zaman alıyor. Baştan beri biz aynı şeyi söyledik. Hocam da aynı şeyi söyledi. Giderek takım performansı da yükseltiyor. En iyi seviyede performansı sergilemek için elimizden geleni yapıyoruz. Taraftarların da biraz sabırlı olması lazım. Sabırlı olduğumuz sürece grafiğimiz giderek yükseliyor" diye konuştu.