"Galatasaray bize açıkça 'Git' dedi"

Galatasaray'ın yıldızı Wesley Sneijder'ın menajeri Guido Albers, Hollandalı futbolcunun geleceğiyle ilgili sert açıklamalar yaptı. Albers "Galatasaray, verdiği ceza ve bu tavrıyla bize açıkça 'Git' dedi" ifadesini kullandı.

Ntvspor 06.07.2016 - 00:53 | Son Güncelleme : 06.07.2016 - 02:58

"Galatasaray bize açıkça 'Git' dedi"

Hollanda basınına açıklamalar yapan Guido Albers, Galatasaray yönetiminin tavrının nedeninin serbest kalma bedeli olan 7.5 milyon Euro'yu kazanmak olduğunu söyledi.

Albers "2015 yılında Galatasaray ile sözleşme uzattık ve Wesley en azından 2 yıl daha kulüpte kalmayı planladı. Olay çok basit: Wesley’nin sözleşmesinde, bir kulübün 7.5 milyon Euro ödemesi halinde transfer edebileceğine dair madde var. Eğer Wesley sözleşmesini uzatmamış olsaydı, böyle bir bedel olmayacaktı. Galatasaray, bu tavrı sadece bu bedeli kazanmak için yapıyor" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın verdiği 2.2 milyon Euro'luk para cezasıyla Sneijder'i göndermek istediğini ortaya koyduğunu vurgulayan Guido Albers "Kulüp, bu cezayla bize açıkça 'Git' dedi. Wesley, yeni sezon hazırlıklarına başlamak için 8 Temmuz’da geleceğini Galatasaray’a bildirmişti. Yani, kulüple bu konuda anlaşmıştı. Eğer bir kulüp bu şekilde bir tutum sergiliyorsa, bu tavrın sonucu genellikle transfer olur" şeklinde görüş belirtti.

Sayfa Yükleniyor...