NTV

Galatasaray-Fenerbahçe derbisine UEFA ayarı

Spor

UEFA, Galatasaray-Fenerbahçe maçının Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi maçıyla aynı güne konması konusunda kararını verdi. UEFA, TFF'ye gönderdiği yazıda karşılaşmanın 19.30’da oynanabileceğini belirtti.

Türkiye Futbol Federasyonu, 7 Aralık Çarşamba günü saat 20.00'de oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin saatini değiştirdi.

Şampiyonlar Ligi'nde oynanacak Lille-Trabzonspor maçıyla derbi aynı güne denk geldiği için UEFA, Türkiye Futbol Federasyonu'nu uyarmıştı.

TFF ilk etapta Türk Telekom Arena Stadı'ndaki Galatasaray- Fenerbahçe maçının saatini 19.30'a çekti. Hafta içi maçının erken başlayacak olmasından yayıncı kuruluşun rahatsız olduğu öğrenilirken, UEFA'nın yarım saati yeterli görüp görmeyeceği, derbinin gününün değiştirilmesiyle ilgili yeni bir talepte bulunup bulunmayacağı merak ediliyor.

Sabah'ın haberine göre, UEFA Şampiyonlar Ligi'ni en değerli markası olarak gördüğü için Türkiye Futbol Federasyonu'ndan adı şike soruşturmasına karışan F.Bahçe'yi bu ligden çekmesini mesini istemişti.