'Galatasaray güvenilir camia değil'

Trabzonspor Asbaşkanı Şakar, Burak'ın transferi sonrası Galatasaray'a yüklendi: "Galatasaray zaten bunu hep yapıyor. Çok güvenilir bir camia olmadığını eskiden beri biliyorduk."

15.07.2012 - 16:37

'Galatasaray güvenilir camia değil'

Trabzonspor'da Başkan Sadri Şener'den sonra bugün de Asbaşkan Nevzat Şakar, Burak Yılmaz'ın Galatasaray'a transferine tepki gösterdi.

Tegelen'de gazetecilere açıklama yapan Şakar şunları söyledi: "Biliyorsunuz Burak, mukavelesindeki şartlardan dolayı istediği kulübe gidebilirdi ama o bize Türkiye'de oynamayacağını, oynarsa Trabzonspor'da oynayacağı sözünü verdi. Avrupa'ya gideceğini söylemişti. Demek ki Burak'ın sözü bu kadarmış. Buna diyecek bir şey yok. Galatasaray'a gelince; zaten bunu hep yapıyor. Çok güvenilir bir camia olmadığını zaten eskiden beri biliyorduk. Hiç hoş olmadı, yakışmadı."

Burak'ın sözleşmesi imzalanırken '5 milyon Euro'ya sadece yurtdışına gidebilir, maddesi koyulabilir miydi' şeklindeki bir yorumu da değerlendiren Asbaşkan Şakar, şunları kaydetti: "Bu maddeyi yurtdışı–yurtiçi ayrımı yapmadan koymazsak, mukaveleyi imzalamıyordu. Şartları buydu. Biz de bedavadan göndermektense en azından bu şekilde bir mukavele yaptık. Ama menajerler bu senaryoyu güzel hazırlayıp oynadılar. Kendilerini kutluyorum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...