Nigel de Jong: Galatasaray ile büyüdüm

Son Aslan Nigel de Jong, transfer sürecini anlattı. Küçük yaştan itibaren Galatasaray'ı takip ettiğini belirtirken, iddialı konuştu ve "Şampiyonluğu geri alma zamanı" dedi.

Haberler - Ntvspor 07.09.2016 - 15:53

Nigel de Jong: Galatasaray ile büyüdüm

Galatasaray'ın yeni transferlerinden Nigel de Jong, Lig TV'nin sorularını yanıtladı. 

Türkiye hakkında ilk izlenimlerini aktaran Nigel de Jong, Galatasaray ve İstanbul'daki günleri için "Kısa zamandır buradayım. Adapte oldum. Buradaki herkes beni çok iyi karşıladı. Kendimi evimde gibi hissediyorum. Milli takımdan dönecek arkadaşlarımla da yakın zamanda buluşacağım. Ancak şu ana kadar gösterilen ilgi ve alakadan memnunum" dedi.

Transfer sürecini "Çok çabuk gelişti" şeklinde özetleyen Nigel de Jong, "Menajerimden Galatasaray teklifini alır almaz cevabım 'Evet' oldu, Amerika'da yaşamak ve oynamak fantastikti ama Avrupa'da oynama tutkusunu da özlemiştim. Bu tutkuyu dindirmek için Galatasaray'ın teklifi önemli fırsattı" ifadelerini kullandı.

Nigel de Jong'un röportajından öne çıkan satırbaşları şöyle; 

"BEKLENTİLERİMİN ÜSTÜNDE"

"Buraya gelmeden önce birçok şey duymuştum. Bunun kaynaklarından biri de arkadaşım Wesley Sneijder. Ondan birçok bilgi aldım ama beklentilerimin daha da üstünde bir ortam, takım, taraftar ile karşılaştım. Ancak yine de birçok şeyi yaşayarak öğreneceğim.

"YETENEKLERİME GÜVENİYORUM"

"Felipe Melo çok kaliteli bir oyuncu. Ancak o Melo, ben ise Nigel de Jong'um. Benim de burada olmam o boşluğu doldurabilmek. Yeteneklerime güveniyorum. Burada da yeteneklerimi göstereceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Tabiri caizse açım; arkadaşlarıma, camia ve takıma kendimi göstereceğim."

"TOP KAZANMAYI SEVİYORUM"

"Hem defansif ve ofansif yeteneklerim var. Defansif olarak birebirlerde etkiliyim. Agresifim ve top kazanmayı seviyorum. Rakibin dengesini bozabiliyorum. Ofansif olarak; sorumluluk almayı, dikine oynamayı, top dağıtmayı seviyorum. Benim yaşımda bile olsanız kendinizi yenilemeniz ve değişime açık olmanız gerekiyor. Gol sayımda düşüş var, umarım bu sezon bunu değiştirebilirim. Kişisel değişimim 21 yaşında Hamburg'da gerçekleşti. Önceleri 10 numara pozisyonunda ve ofansif oynayan bir Nigel de Jong vardı. Hamburg'daki hocamın tavsiyesiyle pozisyon değiştirdim. Hala oyunun hücum ve ofansif yanını seviyorum ama defansif orta saha olarak görev yapıyorum."

"ŞAMPİYONLUĞU GERİ ALMANIN ZAMANI"

"Türkiye Ligi, enteresan bir lig. Rekabet seviyesi çok yüksek. Geçen sezon rakiplerimizden biri şampiyon oldu. Bu sezon bu şampiyonluğu geri alma zamanı. Buradaki Hollandalı vatandaşlarımla dostluğum sürüyor ama saha içinde bu değişir. Maç sonunda alacağımız 3 puan daha önemli. Hedefimiz şampiyonluk. Rakip Hollandalı bile olsa dostluk saha dışında kalır."

"AZ İLE YETİNMİYORUM"

"31 yaşındayım. Çok da yaşlı sayılmam. Kariyerimin başından beri hedefim şampiyonluklar ve kupalar kazanmak. Az ile yetinmiyorum. Burada da şampiyonluk dışında hiçbir şey beni tatmin etmez. Burada bulunma amacım şampiyon olmak ve kariyerimi götürebildiğim kadar ileri taşımak. Galatasaray ile uzun yıllar devam etmek istiyorum. Tekrardan milli takım forması giymek de kariyerimin bir başka hedefi.”

"ARTIK GELECEĞE BAKIYORUM"

"Dünya Kupası finalindeki Xabi Alonso'ya yaptığım hareketin üzerinden 6 yıl geçti. Kasıtlı bir hareket değildi. Topa gitmek isterken yaptığım bir hareketti. Ama o maçta beni daha çok üzen olay finalde kaybedişimizdi. Dediğim gibi, kasıtlı bir hareket değildi ve üzerinden yıllar geçti. Artık geleceğe bakıyorum." 

"SAVAŞÇI VE MÜCADELECİYİM"

"İnsanların benim için neler düşündüğünü çok önemsemiyorum. Savaşçı futbolcuyum. Oynadığım takım için yüzde 100'ümü veririm. İnsanlar kazandıklarıyla mutlu olur. Mücadeleci ve savaşçı yapımı Galatasaray'a taşıyacağım. Saha dışında başka; saha içinde ise farklı bir futbolcuyum."

"TARAFTAR BİZİM 12. ADAMIMIZ"

“Bu zamana kadar tüm taraftarlara teşekkür ediyorum. Devamlı pozitif mesajlar alıyorum. Onların desteği sadece benim için değil takım için de çok önemli. Onlar bizim 12. adamımız. Bana şimdiye kadar King Kong, Pitbull ve Terrier gibi lakaplarım oldu ama günün sonunda taraftar bana nasıl bir lakap uygun görüyorsa onu söyleyebilirler.”

"GALATASARAY İLE BÜYÜDÜM"

"Burada olduğum için ve Aslan olmaktan inanılmaz mutluyum. Bu sadece benim değil ailemin ve Hollanda'daki arkadaşlarımın da mutluluğu. Oradaki Türk arkadaşlarım Galatasaray'ı destekliyordu. Aslan simgesine çok aşinayım. Geçen yıl da burada oynama fırsatım olmuştu ama bu seneki fırsatı kaçırmadım. Şu anda bir aslanım ve Galatasaray'ın oyuncusuyum. Arkadaşlarım, ailem beni Galatasaray formasıyla görmek için sabırsızlanıyor. Küçüklüğüm Galatasaray'ın başarılarını izleyerek geçti. Galatasaraylıydım; Galatasaray'ı tutmam gerekiyordu. Başka takımı tutsaydım Türk komşularımın tepkisini çekebilirdim. Hollanda'daki Türk arkadaşlarım sayesinde'Cimbom, Aslan, Sarı-Kırmızı' kelimeleriyle büyüdüm. O zamanki futbolcuları hala hatırlıyorum. Hagi ve Hakan Şükür'ü izleyerek büyüdüm. Burada olmak, takımın parçası olmak benim için bir gurur. Kazanılan kupaları canlı izliyorsunuz ve şimdi o tarihin bir parçası olma fırsatı buluyorsunuz."

Sayfa Yükleniyor...