Galatasaray kendinden emin

Galatasaray Cafe Crown başarılı pivotu Hüseyin Beşok, Efes Pilsen maçı öncesi NTV Spor'a yaptığı açıklamada, şampiyonluğu hedeflediklerini ve takım olarak buna inançlarının tam olduğunu söyledi.

Ntvspor 26.05.2009 - 15:19

Galatasaray kendinden emin

İSTANBUL - Efes Pilsen'e karşı yarı finalde mücadele edecek olan Galatasaray Cafe Crown'da Hüseyin Beşok, Cüneyt Erden ve antrenör Koray Mincinozlu NTV SPOR'a konuştu

Beko Basketbol Ligi'nde yarı final serisi ilk maçında Efes Pilsen ve Galatasaray Cafe Crown bugün 19.00'da Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

Sarı-kırmızılıların şampiyonluğu hedeflediğini söyleyen Hüseyin Beşok, takımın inancının tam olduğunu vurguladı.

Beşok, "Beşiktaş Cola Turka serisi bizim için çok zorlu bir seri oldu. Şu anda Türkiye'nin en iyi takımlarından, bütün sezon boyunca sadece iki mağlubiyet alan Efes Pilsen'e karşı oynuyoruz. Zor bir seri bizi bekliyor ama biz inanıyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu turu geçip şampiyon olmak istiyoruz" dedi.

MİNCİNOZLU: HER ZAMAN ŞAMPİYONLUĞU HEDEFLİYORUZ
Sarı-kırmızılılarda seriye iyi hazırlandıklarının altını çizen antrenör Koray Mincinozlu, Efes Pilsen'in zor bir rakip olduğunu, ancak Galatasaray'ın her zaman zirveyi hedeflediğini söyledi.

Mincinozlu, "Çok zorlu bir seriden çıktık. Ancak aynı oranda keyifliydi. Böyle bir gerilimin ardından kazanmış olmak takımımda belirli bir rahatlama yarattı. Bu rahatlama ve sevinci olumu bir şekilde önümüzdeki maçlara yansıtmaya çalışıyoruz. Artık bu seviyeden sonra çok mantıklı analizlere rağbet etmemek gerekiyor, biz kendi açımızdan etmiyoruz. Bundan sonrası artık takımın kendi ruhu, Galatasaraylılığı, kazanma ihtiyacı, hissiyatı, isteği ve bütün sezon boyunca birikmişlerin sahaya yansıması gayemiz. Galatasaray her zaman şampiyonluğa oynayan bir müessesedir. Tabii ki Efes Pilsen takımı organizasyonuyla, birikimiyle ve bütçesiyle çok çok üstün bir takım. Biz de kendi özelliklerimizi sahaya yansıtıp oyuna ortak olup en tepeye kadar gitmek istiyoruz" diye konuştu.

CÜNEYT ERDEN: HER TOPUN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ
Çeyrek finalde ezeli rakibi Beşiktaş Cola Turka'yı geçen Galatasaray Cafe Crown'da ise kaptan Cüneyt Erden, Efes Pilsen'e karşı daha zorlu bir seri yaşayacaklarını vurguladı.

Erden, "Beşiktaş serisinden daha zorlu bir seri olacaktır. Efes Pilsen Türkiye'nin en iyi basketbolunu oynayan kadrosuna sahip diyebiliriz. Ayrıca 1-0 geride başlayacağımızı düşünecek olursak bizim için Çarşamba günkü maç çok önemli. Onun için Beşiktaş'tan çok farklı bir konsantrasyonla maça çıkıp, her topun kıymetini bilmek zorundayız" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...