'Galatasaray ligde kalacak'

Galatasaray Cafe Crown menajeri Cem Akdağ "Ligde kalacağımıza inanmasaydım bu görevi üstlenmezdim. Ligde kalmak için gayret sarfedeceğiz" açıklamasını yaptı.

25.12.2009 - 14:17

'Galatasaray ligde kalacak'

Beko Basketbol Ligi'nde Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni deplasmanda 92-90 yenen Galatasaray Cafe Crown'da galibiyetin sevinci yaşanıyor.

Cemal Nalga skandalının ardından yaşanan kaos sonrası takımın başına getirilen ve yaşanan olumsuzluklara rağmen takımına başarılı sonuçlar aldıran antrenör Cem Akdağ, oyuncuların iyi niyeti ve gayretiyle mücadelelerini verdiklerini söyledi.

Akdağ, yaptığı açıklamada, kendileri için her karşılaşmanın çok önemli olduğunu ifade ederek, "Dünkü rakibimiz Mersin Büyükşehir Belediyesi de çıkış arayan bir takım. Güçlü kadroları var. Daha önceki maçlarda uzatmalarda kaybettiler. Ciddi mücadele eden bir ekip. Şu aşamada bizim için kazanmakher  şeyden önemli. Maç içerisinde inişli çıkışlı grafik oldu. Ama kazanmasını bildik" dedi.

Antrenör Akdağ, puanlarının silinmesinin ardından hala bir belirsizlik olduğunu vurgulayarak, "Bu da oyuncuların kafalarını karıştırıyor. Yapı olarak atletik oyuncular olduğu için savunma gayretiyle ve oynama isteğiyle bir şekilde şimdilik konsantrasyonu sağlamış durumdayız. Yerli oyuncuların skora katkı yapmaması veya yabancı oyuncuların skor üretmesi kimseyi yanıltmasın. Görev bölümünde her oyuncu kendisine düşeni yerine getiriyor. Mücadele memnuniyet verici. Galatasaray'a yakışan bu. Devam ettireceğiz" diye konuştu. Puanların silinmesi sonrası Tahkim Kurulu'na gittiklerini kaydeden Cem Akdağ, "Ligde kalacağımıza inanmasam böyle bir işe girişmezdim. Bunun için bütün gayretimizi vereceğiz. Şu anda Tahkim Kurulu'ndan karar çıkmadı. Puanların geri verileceğini düşünüyoruz. Bunun olması halinde ligde kalma ümidimiz daha da artar" diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...