Malaga, Amrabat için Galatasaray'a 1 milyon 750 bin Euro peşin, 1 milyon 750 bin Euro da taksitle olmak üzere 3.5 milyon Euro ödeyecek.

Ünal Aysal döneminde Malaga'ya kiralanan Amrabat da İspanyol kulübü ile ön protokol imzaladı. Faslı oyuncu, her fırsatta La Liga'da oynamaktan dolayı mutlu oldugunu ifade ediyordu.

Sarı kırmızılı kulüp, geçtiğimiz sezon yapılan kiralık sözleşmede, sezon sonunda Amrabat'ın satın alma opsiyonunu 3.5 milyon Euro olarak belirlemişti. Geçtigimiz haftalarda Malagalı yetkililer ile İstanbul'da görüşme yapan Galatasaray yönetimi 3.5 milyon Euro'yu peşin olarak istemişti. Düşünmek için süre isteyen Malagalı yetkililerin yeni teklifi kabul edilince Amrabat'ın Malaga'ya transferi gerçekleşmiş oldu. Satın alma opsiyonu için verilen süre ise 30 Nisan itibariyle doluyordu. İspanyollar, ek süre talep ederek transferin resmiyet kazanması için zaman kazandı. Amrabat önümüzdeki sezon La Liga'da Malaga formasi giymeye devam edecek. 

TOPLAM MALİYETİ 10.5 MİLYONDU

2012 yılında Kayserispor'dan alınan Faslı oyuncu bir türlü bekleneni veremedi ve geçen sezon İspanya'nın Malaga takımına kiralandı. 

Nordin Amrabat, Galatasaray Kulübü'ne yaklaşık 10.5 milyon Euro'ya mal oldu. Sarı-kırmızılı kulüp Kayserispor ile 8 milyon Euro'ya el sıkıştı ve Hollanda takımı PSV Eindhoven'a da yetiştirme bedeli olarak bu transfer ücretinin yüzde 30'u olan 2 buçuk milyon euroyu ödemeyi kabul etmişti.