Galatasaray, Riva'yı Tacettin parasına almıştı

Galatasaray'da en önemli gündem, Riva'dan elde edilecek gelirle borçların ödenmesi. Araziyle aynı paraya alınan futbolcu bir sezon sonra kulüpten ayrılırken, Riva bugün kurtuluş reçetesi durumunda. 40 yıl önceki alışverişlerin mimarı Selahattin Beyazıt o günleri anlattı.

galatasaray riva.jpg

Galatasaray'ın kurtuluş projesi olarak görülen Riva arazisini 40 yıl önce satın alarak sarı-kırmızılı kulübe kazandıran eski başkan Selahattin Beyazıt konuştu.

Sabah gazetesinden Mehmet Özcan'ın haberine göre, 1976'da Riva arazisini 1.7 milyon TL'ye alan Beyazıt, 1977'de aynı rakama bir golcü almıştı...

O arazi şimdi Cimbom’un kurtuluş reçetesi; peki büyük umutlarla alınan golcü ne yaptı?

Selahattin Beyazıt, Riva'yla ilgili şunları anlattı:

"O dönem kulübün yine yaklaşık 25-30 milyon TL borcu vardı. Kimileri 'O parayla kulübün borcunu ödeyebilirdi', kimileri ise 'Futbolda başarı için transfer yapabilirdi' dedi. 'Başkan Riva'da hayvan mı otlatacağız?' diye soranlar da oldu ama büyüklerimiz kıymetli bir arazi olduğunu biliyorlardı. İyi ki almışım Riva'yı... Dursun Özbek'in projesinden çok ümitliyim." 

AYNI PARAYA GOLCÜ TACETTİN

1976 yılında 1 milyon 750 bin TL'ye Riva'nın tapusunu alan Selahattin Beyazıt, bir yıl sonra da aynı rakama Bursaspor'dan Tacettin Ergürsel'i transfer etmişti. Büyük ümitlerle Galatasaray'a gelen Tacettin'in macerası sadece bir sezon sürdü, Riva hayali ise 40 sene sonra gerçeğe dönüşmek üzere…

JUVENTUS 2:2 GALATASARAY

Sayfa Yükleniyor...