Galatasaray Telles'i borsaya bildirdi

Galatasaray, daha önce anlaşmaya vardığı ve yarın akşam saatlerinde İstanbul'da olması beklenen Alex Telles ile görüşmelere başladığını borsaya bildirdi.

Haberler - Ntvspor 16.01.2014 - 21:54

Galatasaray Telles'i borsaya bildirdi

Galatasaray Alex Telles'te mutlu sona ulaştı.

Gremio'yla uzun suredir ödeme planı konusunda çözüm yolu arayan Galatasaray, Başkan Aysal'ın gönderdiği banka teminati ile krizi çözdü.

Sarı-kırmızılılar, banka teminatının yanı sıra, oyuncunun haklarını elinde bulunduran fona da yüzde 60 ödeme yapacağı için görüşmeler uzun sürdü.

7 milyon Euro'nun yüzde 40'ını kasasına koyacak Gremio kulübü, bu ücreti peşin istemişti. Brezilya temsilcisi, Galatasaray'ın 3 taksit önerisine sıcak bakmamasa da uzun suren pazarlıklar sonunda ikna edildi.

Uzun süredir transferinin sonuçlanmasını bekleyen Telles de Türkiye'ye gelmek için hazırlıklara başladı.

Brezilyalı sol bekin yarın saat 21.35'te İstanbul'da olması bekleniyor.

TELLES BORSAYA BİLDİRİLDİ
Galatasaray ayrıca, Alex Telles ve kulübü Gremio ile oyuncunun transferi için resmi görüşmelere başlandığını borsaya bildirdi.

KAP'ta yer alan açıklamada;

"Profesyonel futbolcu Alex Nicolao Telles ve kulübü Gremio Foot-ball Porto Alegrense ile oyuncunun transferi için resmi görüşmelere başlanmıştır. Kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir" ifadelerine yer verildi.

'AİLEME 5 KEZ VEDA ETTİM'
Telles de transferinin kesinleşmesinin ardından tesislere giderek takım arkadaşlarına veda etti. Brezilya basınına kısa açıklamada bulunan Telles esprili bir dille, "Transfer sürecinde aileme 5 kez veda ettim" dedi.

Gremio kulübüne transferi için gösterdiği kolaylıktan dolayı teşekkür eden genç oyuncu Galatasaray forması giymek için sabırsızlandığını söyledi. Telles'in tesislerde arkadaşlarıyla vedalaşmasını resmi twitter hesabından duyuran Gremio kulübü de Telles'e yeni kulübünde başarılar diledi. Brezilyalı oyuncu İstanbul'a geldikten sonra , Sarı-Kırmızılılar’ın Antalya kampına katılacak.

Sayfa Yükleniyor...