Galatasaray ve Beşiktaş'a derbi cezası

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaray ve Beşiktaş'a derbideki olaylar nedeniyle Bursaspor'a da Kasımpaşa maçında çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle elektronik kart bloke ve para cezası verdi.

Ntvspor 02.03.2017 - 17:43

galatasaray beşiktaş.jpg

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray ve Beşiktaş'a derbideki olaylar nedeniyle kart bloke ve para cezası verdi.

TT Arena'nın, kuzey kale arkası 106, 107, 206 ve Güney kale arkası 119, 120 bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartların bloke edilmesine karar verildi. Beşiktaş maçında taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle de Galatasaray'a 30 bin TL para cezası verildi.

PFDK, Galatasaray maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Beşiktaş'a 260 bin TL, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle de 90 bin TL olmak üzere toplam 350 bin TL para cezası verildi.

Beşiktaş taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle de siyahbeyazlı ekibi desteklemek için TT Arena'ya gelen 417,418,419,420,421 bloktaki seyircilerin elektronik biletlerinin bloke edilmesine karar verildi.

Kurul, Bursaspor'a ise Kasımpaşa maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu bu eylemin aynı sezon içinde 6. kez gerçezleşmesinden dolayı 140 bin TL para cezası verdi. Yeşil-beyazlı ekibi desteklemek için maça gelen kale arkası kapalı g bloka giriş yapan seyircilerin de elektronik biletleri bloke edildi.

Kayserispor maçında kırmızı kart gören Çaykur Rizesporlu Ahmet İlhan Özek'e ise 3 maç men cezasına çarptırıldı.

Sayfa Yükleniyor...