Galatasaray Voleybol Takımları sezon açtı

Sarı-kırmızılı ekibin erkek ve bayan takımları, TVF 50.yıl spor salonu'nda düzenlenen törenle yeni sezona ''merhaba'' derken, gösteri maçında, erkekler, bayanları 15-10 yendi.

07.10.2009 - 17:43

Galatasaray Voleybol Takımları sezon açtı

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü'nün erkek ve bayan voleybol takımları, düzenlenen törenle yeni sezonu açtı.

Burhan Felek Spor Tesisleri içerisinde bulunan TVF 50. Yıl Spor Salonu'nda gerçekleştirilen açılışta erkek ve bayan takımlarının teknik heyet ve sporcularının yanı sıra Galatasaray Kulübü Genel Sekreteri Selçuk İren ile Galatasaray Kulübü Voleybol Şube Sorumlusu Yalçın Orhon da hazır bulundu.

Açılışta bir konuşma yapan genel sekreter İren, yeni sezonda iki takıma da voleybolda ses getirecek, Galatasaray değerlerini gösterecek oyuncular transfer ettiklerini ifade ederek, sporculara yönelik olarak, ''Bütün sezon bizim ve taraftarımızın desteği yanınızda olacak'' dedi.

Şube sorumlusu Orhon ise bu sezonun Galatasaray için çok önemli olduğunu vurgulayarak, büyük hedefleri olduğunu anlattı.

Erkek takımının 4, bayan takımının da 3 aydır hazırlıklarını sürdürdüğünü kaydeden Orhon, ''Yoğun bir çalışma dönemi geçirdik, geçireceğiz. Bu sezon bizim için önemli. Galatasaray erkek ve bayan takımlarını hak ettiği yerde görmek istiyoruz. Hepinizden beklentimiz, Galatasaray Kulübü'nün değerlerini ortaya koymanız. Çok basit, mücadele etmek ve kazanmak... Herkesin imkansız dediği şeyleri başarmak. Biz herhangi bir camia değiliz. Milyonlarca taraftarımız var. Taraftarlarımızın da beklentisi, mücadelenizi ve kazanmanızı görmek. Sizlerden, centilmenlik ve sportmenlik içinde maçları kazanmak için ne gerekiyorsa yapmanızı bekliyoruz'' şeklinde konuştu.

ERKEKLER, BAYANLARI 15-10 YENDİ
Konuşmaların ardından Galatasaray Erkek Voleybol Takımı'nın kaptanı Frank Dehne, bayan takımının kaptanına çiçek verdi.

İki takım daha sonra ısınıp, 1 set ve 15 sayı üzerinden gösteri maçı yaptı.

Bayanlar, erkekleri sert oynamamaları konusunda uyarırken, neşeli geçen gösteri maçını erkek takımı 15-10 kazandı.

IŞIK MENKÜER: FENERBAHÇE MAÇINA HAZIRIZ
Galatasaray Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Işık Menküer, iyi bir çalışma döneminin ardından hafta sonu Fenerbahçe ile yapacakları lig mücadelesine hazır olduklarını bildirdi.

Menküer, 4 aydır sezon hazırlıklarını sürdürdüklerini, yeni transferlerinin erken katılımıyla çok ciddi, planlı ve ağır bir tempo uyguladıklarını anlatarak, şunları söyledi:

''Ligin ilk maçına hazır olacağımızı söylemiştik. Hazırlık maçları oynadık, takımımızı test etme imkanı bulduk. Cumartesi günkü Fenerbahçe maçına hazırız. Fenerbahçe-Galatasaray maçları her zaman önemlidir. Ama bu sene daha önemli. Hem ligin ilk maçı olması açısından hem de kadroların daha seviyelerini yükseltmesi açısından. Seyirciye güzel bir voleybol izleteceğimizi düşünüyorum. Centilmenlik çerçevesi içerisinde olması en büyük dileğimiz. Taraftarımızdan ve rakip taraftarından fair-play'a uymalarını istiyoruz.''

GÖKHAN EDMAN: İYİ BAŞLARSAK DEVAMINI GETİRİRİZ
Galatasaray Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Gökhan Edman ise ilk hedeflerinin, lige iyi bir başlangıç olduğunu ifade etti.

Yeni sezonda mücadele edecekleri lig, Avrupa kupaları ve Türkiye Kupası'nda üst sıralarda yer almak istediklerini anlatan Edman, şöyle konuştu:

''Geçen sezondan altyapıdan oyuncuları tuttuk, yeni bir ekip kurduk. Uzun bir çalışma dönemimiz vardı. İyi hazırlandığımızı düşünüyorum. İlk hedefimiz lige iyi başlamak. İyi başlarsak devamını da getireceğimizi düşünüyorum. Zaten ilk 2 maçımız da çok sert. Önce Fenerbahçe Acıbadem. Hem ezeli rakip, hem de ligin en iyi kadrosu Fenerbahçe Acıbadem'de. Arkadan da Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom ile oynayacağız. Oturmuş, iyi bir takım, takviyeler de yaptı. İlk 4'de olmayı düşündüğümüze göre iyi başlangıç yapmalıyız diye hesapladık. Hangi kulvar olur bilmiyorum ama ilk 4'ün içinde olmak istiyoruz. Bunun için elimizde yeterli malzeme var. Elimizde olmayan, büyük bir aksilik çıkmazsa bu kadronun kalitesini sahaya yansıtabileceğimizi düşünüyorum.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...