Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki önemli açıklamalarda bulundu. Ali Turan-Galatasaray flörtünden sonra İstanbul ekibini Türkiye Futbol Federasyonu'na şikayet eden Kayserispor'da Özhaseki "Adı kocaman kocaman büyükler ama yöneten adamlar küçük olunca takımlarını da küçültüyorlar" dedi.

TV Kayseri'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özhaseki "G.Saray Fenerbahçe ile problem yaşayan bir futbolcuyu gece yarışı görüşmeler yaparak ayartabilir mi? Neden Kayseri'ye yapıyorlar. Etik mi bu? Hiç yakışmıyor? Ali Turan'ın aklını çelip çocuğu oynatamayacak konuma getirdiler. O bizim elimizde büyüdü. Ben bu durumu ondan beklemezdim. Ali Turan da gidin kulübümle görüşün demeliydi. O da diyemedi." ifadesini kullandı.

Ali Turan'ın transferi konusunda Ankaragücü'ne Salı gününe kadar izin verildiğini de sözlerine ekleyen Özhaseki "Ali Turan Galatasaray'da oynamak istiyor. Galatasaray da bizden istemiyor. Bizimle ilk irtibata geçen Ankaragücü. Galatasaray bizle temasa bile geçmedi. Biz mi arayalım onları gelin Ali Turan'ı alın diye." açıklamasını yaparken "Artık Kayserispor hakkını koruyacak duruma gelmiştir" dedi.

Mehmet Özhaseki Ali Turan ile iplerin koptuğunu dile getirirken "Anlaşma sağlanır ve gider diye düşünüyorum" dedi.