Ara transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek isteyen Galatasaray, önceliği sol beke verecek. Listenin ilk sırasında Juventus'tan Asamoah var.

Sarı kırmızılılar sezon sonunda sözleşmesi bitecek Ganalı oyuncu için İtalyan ekibiyle masaya oturacak. Asamoah için 1.5 milyon Euro'yu gözden çıkaran yönetim, anlaşma sağlanamazsa Ganalı futbolcuyu Haziran'da bonservis bedeli ödemeden kadroya katmayı planlıyor.

EVRA ÖNERİSİ

Sarı kırmızılılara alternatif olarak menajerler tarafından önerilen isim ise Patrice Evra. Bonservisi elinde olan 36 yaşındaki oyuncu için henüz karar verilmedi. Deneyimli futbolcu Marsilya'da oynarken taraftarlarla kavga ettiği için UEFA organizasyonlarından 8 ay men edilmişti. Ocak'ta futbola dönmeye hazırlanan Evra'nın durumu, Asamoah transferine bağlı.

BİR DİĞER İSİM CAROLE

Galatasaray'ın planları arasında, sezon başında Sevilla'ya kiralanan Lionel Carole de var. Bu sezon 5 lig ve 2 kupa maçına çıkan 26 yaşındaki oyuncu beklentileri karşılayamadı. Yönetim, sol bek adaylarından sonuç alamazsa İspanyol kulübüyle masaya oturup Carole'ü geri getirebilir.