İlişkili Haberler

Galatasaray'da sol bek transferinin gerçekleşmesi için en az 1 yabancı oyuncuyla yolların ayrılması gerekirken, TFF kuralları gereği kadroda Türkiye'de yetişmiş en az 4 futbolcunun olma zorunluluğu yönetimi düşündürüyor.

Galatasaray yönetimi, yabancı kontenjanını açmak için yedek kaleci Carrasso'nun sözleşmesini feshetmeyi planlıyor. Bu durumda sezonun geri kalanında Muslera'nın yedeği Eray İşcan olacak.

İkinci transfer için ise Nigel de Jong ve Ryan Donk'un durumları belirleyici olacak. Sezonun ilk yarısında Hakan Balta ile birlikte kadro dışı kalan Nigel de Jong ile ilgili son kararı teknik direktör Fatih Terim verecek. Ayrıca Iasmin Latovlevici'ye de herhangi bir teklif gelir ise yönetim bu konuyu değerlendirmeye alabilir.

Yerli oyuncu konusunda ise TFF talimatlarına uyan Türkiye'de yetişmiş oyuncular Selçuk İnan, Serdar Aziz, Ahmet Çalık ve Emrah Başsan. Takımdaki yurtdışında yetişmiş ancak yerli kontenjanından oynayan oyuncular ise Yasin Öztekin, Sinan Gümüş, Tolga Ciğerci, Tarık Çamdal ve Eren Derdiyok.

Bu durumda Emrah Başsan'ın kadroda düşünülmemesi halinde, yerine Türkiye'de yetişmiş oyuncu transfer edilmeden takımdan ayrılması çok mümkün görünmüyor. Kadrodaki bir diğer yerli oyuncu Eray İşçan ise altyapı kontenjanına girdiği için bu değerlendirmenin dışında kalıyor.

7 Ocak'ta başlayacak Antalya kampına kalabalık bir kadroyla gitmeyi düşünen Fatih Terim, kampın sonunda oyuncu sayısını 23'e düşürmenin hesaplarını yapıyor. Sarı kırmızılı ekip, 15 Ocak'a kadar hazırlıklarını Antalya'nın Belek bölgesinde sürdürecek.