Yaptığı resmi karşılaşmalarda, bu sezon kalesinde çok fazla gol gören Galatasaray'da, savunma adeta alarm veriyor.

Sarı-kırmızılı futbol takımı, Turkcell Süper Lig, Avrupa kupaları, Fortis Türkiye Kupası ve TFF Süper Kupa'da bu sezon yaptığı 38 resmi maçta toplam 46 gol yedi.

Yaptığı karşılaşmaların sadece 11'inde kalesini gole kapatabilen Galatasaray, 5 karşılaşmada ise ağlarında 3 ve üzeri gol gördü.

TURKCELL SÜPER LİG
Galatasaray, Turkcell Süper Lig'de yaptığı 21 karşılaşmada 28 gol yerken, sadece 6 maçta kalesini rakiplerine kapatabildi.

Ligde 6 mağlubiyeti bulunun sarı-kırmızılı takım, 6 maçta da birden fazla gol yedi.

''Cim Bom'', bu sezon kalesinde en fazla golü, Turkcell Süper Lig'de Kocaelispor'a 5-2 yenildiği maçta gördü.

AVRUPA KUPALARI
Sarı-kırmızılılar, Avrupa kupalarında bu sezon yaptıkları 10 karşılaşma sonucunda ağlarında toplam 11 gol buldu.

Avrupa kupalarında yaptıkları karşılaşmalardan sadece 4 tanesinde kalesini gole kapatan Galatasaray, kalesinde en çok golü Bellinzona'yı 4-3 yendiği maç ile Bordeaux'yu yine aynı sonuçla geçtiği karşılaşmada gördü.

FORTİS TÜRKİYE KUPASI
Galatasaray, Fortis Türkiye Kupası'nda yaptığı 6 karşılaşmadan sadece birinde gol yemezken, diğer maçların toplamında 6 kez meşin yuvarlağı ağlarından çıkarttı.

''Cim Bom'', bu kulvarda kalesinde en çok golü ise Malatyaspor'u 4-2 yendiği maçta gördü.

Sarı-kırmızılı takım ayrıca, 2-1 kazandığı TFF Süper Kupa maçında da Kayserispor'dan 1 gol yedi.

Bu arada, son 2 resmi maçında toplam 8 gol yiyen Galatasaray'da, savunma oyuncuları Servet ve Emre Güngör ile yine savunma ağırlıklı görev yapan futbolcular Mehmet Topal ve Linderoth'un sakatlıkları, yeni teknik direktör Bülent Korkmaz'ı düşündürüyor.