Galatasaray'da seçim hareketliliği

Galatasaray'da 20 Ocak'ta yapılacak başkanlık seçimi öncesi kulislerde hareketlilik yaşanıyor.

Ntvspor 27.12.2017 - 17:31

Galatasaray'da seçim hareketliliği

Başkan adaylığı için Duygun Yarsuvat'a büyük bir baskı yapılırken, özellikle Dursun Özbek yönetimine muhalif kesim, Duygun Yarsuvat etrafında toplanıyor.

Seçimin Mayıs 2018'e kadar geçerli olduğunu düşünen muhalifler, Yarsuvat'ın 5 aylığına seçilip, camiaya yeni bir seçim için zaman kazandırmasını istiyor. Ancak Duygun Yarsuvat henüz bu konuda son kararını vermiş değil.

Bir yandan da Abdurrahim Albayrak'ın seçime girip girmeyeceği belirsizliğini koruyor. Dursun Özbek'e, yeni yönetim kurulu listesini hazırlarken Albayrak'ı da mutlaka düşünmesi gerektiği camiadan iletiliyor. Başkan Dursun Özbek, bir yandan liste hazırlıklarını sürdürürken, bir yandan da camianın önde gelen isimleriyle seçime ilişkin toplantılar yapıyor.

Galatasaray'ın tarihi bir süreçten geçtiğini aktaran Özbek, üyelerden tam destek istiyor. Sportif A.Ş'nin Mayıs ayında zarar etmemesinin bir mecburiyet olduğunu savunan Özbek, seçimi kazanmaları durumunda, başladığı projeleri 3 yıl içinde tamamlamayı planladıklarını belirtiyor.

Galatasaray yönetiminden bazı isimlerin, Dursun Özbek'in yeni listesinde de yer alabileceği gelen haberler arasında. Nasuhi Sezgin ve İsmail Sarıkaya'nın yanısıra bir ismin daha yeni listede yer almasının sürpriz olmayacağı vurgulanıyor. Galatasaray başkan adayları, 29 Aralık saat 18.00'e kadar listeleri Divan Kurulu'na vermek zorunda.

Sayfa Yükleniyor...