Galatasaray'ın Çek futbolcusu Tomas Ujfalusi, A2 takımıyla yapılan hazırlık maçında sakatlık geçirdi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde A2 takımıyla basına kapalı yapılan maçın ilk dakikalarında sakatlanan Ujfalusi MR çektirmek üzere hastaneye götürüldü.

Korkulan oldu ve Ujfalusi'nin, sol dizinde ön çapraz bağ kopması ile kıkırdak hasarı tespit edildiği ve 4 ila 5 ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

Sarı kırmızılı kulüpten şu açıklama yapıldı:
"Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı'nın bu akşam gerçekleşen antrenmanında oyuncularımızdan Tomas Ujfalusi, sol dizinden bir sakatlık geçirmiştir. Yapılan ortopedik muayenesi ve radyolojik tetkikleri sonucu sol dizinde ön çapraz bağ kopması ve kıkırdak hasarı tespit edilmiştir. Oyuncumuza sol diz ön çapraz bağ rekonstrüksiyonu ve kıkırdak transferi ameliyatı yapılacaktır. Oyuncumuzun bu ameliyat sonrası sahalara dönüşü ise 4 ila 5 ay arasında olacaktır."

Fatih Terim, sakatlık haberinin hemen ardından; henüz durum netleşmeden, GSTV'ye konuşmuştu: "'Nazara geldik' diyelim. 'Galatasaray'ın geniş kadrosu var, bir yerde 3 oyuncu var, 4 oyuncu var' derken en kritik zamanda en önemli oyuncularımızdan birisinden, inşallah olmaz ama büyük ihtimalle uzun bir zaman faydalanamayacağımız bir gerçek.''

"ALLAH BETERİNDEN KORUSUN"
Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak da, aynı dakikalarda şu açıklamayı yapmıştı: ''Nazara geldik. Ligler başlayalı iki hafta oldu. Banko 11'de oynayan iki futbolcumuzu kaybettik. Allah beterlerinden korusun. Engin Baytar cezası nedeniyle bir süre oynayamayacak. Sonra da Ujfalusi'nin sakatlığı bizi çok üzdü."