Galatasaray'da yeni kaptan Arda Turan

Arda Turan'ın Galatasaray kaptanlığı hayali gerçekleşti. Sarı-kırmızılı yönetim, genç yıldıza takım kaptanlığını ve 10 numaralı formayı verdi.

Ntvspor 10.07.2009 - 13:09

Galatasaray'da yeni kaptan Arda Turan

Galatasaraylı yönetici Haldun Üstünel, takımın kaptanlığına Arda Turan'ın getirildiğini söyledi.

Haldun Üstünel, Galatasaray'ın sabah antrenmanı sonrası gazetecilerle yaptığı sohbette, ''Takım kaptanı Arda Turan oldu. Kendisi futbolcularla bir toplantı yaptı. Çok müthiş olumlu bir toplantıydı. Tüm futbolcular sevinçle karşıladılar'' dedi.

Üstünel, Arda Turan'ın kaç numaralı forma giyeceğinin sorulması üzerine de ''Arda 10 numaralı formayı giyecek'' yanıtını verdi.

Gazetecilerin, 10 numaralı formayı Lincoln'ün giydiğini hatırlatması üzerine Üstünel, ''O forma Lincoln'ün değil. O forma Metin Oktay'ın formasıdır. Biz de bu nedenle Arda'ya bu formayı verdik'' diye konuştu.

Üstünel, ikinci kaptanlığa Ayhan Akman, daha sonra Emre Aşık ve Servet'in getirildiğini sözlerine ekledi.

“ARDA’DAN AZİZ YILDIRIM’A YANIT”
Galatasaraylı futbolcu Arda Turan, Fenerbahçe Kulübü'nün kendisi ile ilgili yaptığı transfer teklifini, ''Herkes yerinde güzel. Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'ye, Arda Turan'ın da Galatasaray'a yakıştığını düşünüyorum'' diye değerlendirdi.

Galatasaray TV'de canlı yayına katılan Arda, Galatasaray'ın evladı olduğunu belirterek, ''Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a kulübüyle ilgili yaptıkları nedeniyle büyük saygı duyuyorum. Ama herkes kendi yerinde güzel. Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'ye, Arda'nın da Galatasaray'a yakıştığını düşünüyorum'' dedi.

Arda, Galatasaray'ın sembol isimlerinden Metin Oktay'ın, zamanında Fenerbahçe'den gelen teklif üzerine, ''Beni sevenleri üzmeyeceğim'' dediğini hatırlatarak, ''Şu anda herkes beni Galatasaraylı Arda olarak seviyor. Diğer takım taraftarları da öyle beğeniyor. Beni sevenleri üzmeyeceğim'' diye konuştu.

Kaptanlığın üzerine çok büyük sorumluluk yüklediğini dile getiren Arda, ''Bundan sonra özellikle saha içinde çok daha fazla sorumluluk alacağım. Her zaman iyi oynayamayabilirim, ancak maçlar bittiğinde tüm enerjimi vereceğimden herkes emin olabilir'' dedi.

Arda, Lincoln ile ilgili soruyu ise ''Hakkında kararı yönetim kurulumuz verecektir. Kendisi takım arkadaşımız, kulübümüze hizmetleri oldu. Bizim kendisinden beklentilerimiz daha fazlaydı'' diye yanıtladı.

ANTRENMAN
Öte yandan Almanya'nın Bochum kentinde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Galatasaray, sabah antrenmanını soğuk ve kapalı bir havada yaptı. Antrenmanda futbolcular, dar alanda pas çalışması gerçekleştirdi.

Antrenman sonrası teknik direktör Frank Rijkard, yönetici Haldun Üstünel ile bir süre sohbet etti.

Kaptanlığa getirilen Arda Turan ise kampa katılan yönetici Murat Yalçındağ ve Haldun Üstünel ile bir süre özel görüştü.

Galatasaray, Zayton Cup'ta son maçını yarın saat 21.00’de Almanya'nın Bayer Leverkusen takımıyla yapacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...