Galatasaray’dan Adnan Öztürk’e tepki

Galatasaray Kulübü, bir televizyon programında açıklamalarda bulunan eski yönetici Adnan Öztürk'e tepki gösterdi. Kulüpten yapılan açıklamada, Öztürk’ün sözleri “utanç verici” nitelendirilerek, “Gönlünde yatan gerçek aslanın Galatasaray değil, başkanlık olduğu ortaya çıktı” denildi.

Anadolu Ajansı 08.10.2013 - 16:24

Galatasaray’dan Adnan Öztürk’e tepki

Galatasaray Kulübü, bir önceki dönem başkan yardımcısı görevinde bulunan Adnan Öztürk’ün bir televizyon programında sarfettiği sözlerle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Kulüpten yapılan açıklamada, son günlerde özellikle Teknik Direktör Fatih Terim'in ayrılmasından sonra Galatasaray'da iktidar hırsına kapılmış birkaç kişinin çeşitli medya ortamında sistemli bir eleştiri ve yıpratma çabalarına giriştiği, amaçlarına ulaşmak için her yolu mübah, her şeyi fırsat olarak gördükleri savunuldu.

“Galatasaray'ı biraz tanıyan, gelişmeleri göz ucuyla bile olsa takip eden herkesin bunun farkında bulunduğunun bir gerçek olduğu kaydedilen” açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Ne yazık ki dün Galatasaray'ı başka bir yönetimden kendi tabirleriyle 'kurtarmaya' çalışan ve Ünal Aysal'ın başkanlık döneminin büyük bir bölümünde görev almış ancak bu bayrak yarışının anlamını kavrayamamış bazı arkadaşlarımız, bu seviyesiz girişimlerin başını çekiyor. Bir önceki dönemin başkan yardımcısı sıfatını taşıyan Adnan Öztürk'ün, kendisinin en azından tanıklık ettiği süreçteki pek çok gelişmeyi inkar eden bir tavır içinde 'komplo, tezgah, tiyatro' gibi çamura bulanmış bir retorikle, hiçbir Galatasaraylı'ya yakışmayan bir hırs ve üslup içindeki röportajı yayımlanmıştır.

Galatasaray'da yöneticilik yapmış bir kişi için en hafif tabirle 'utanç verici' olarak nitelendirilebilecek bu söyleşinin camiamız açısından hayırlı bir yönü de mevcuttur. En azından bu sayede, uzun bir süredir her demecinde gönlünde yatan gerçek aslanın Galatasaray değil, başkanlık olduğu ortaya çıkmakta olan bu arkadaşımızın, 180 derecelik dönüşümünün temelinde yatan motifler de apaçık ortaya çıkmış bulunmaktadır.

Henüz 4 ayını yeni doldurmuş olan bir yönetimdeki arkadaşlarına ve yıllarca görev almakla kalmayıp camia içinde tanınmak için kullandığı değerli kurum ve kişilere yönelik alaycı, aşağılayıcı bakışı aslında bizzat kendisini küçük düşüren cümlelere dökülmüş, hiçbir bilgi ya da belgeye dayanmayan içi bomboş iddiaları, seçim kararımızın erken değil tam zamanında alındığını hepimize bir kez daha kanıtlamıştır.

Her vesileyle sağduyusunu kanıtlamış camiamızın ve kamuoyunun, bu talihsiz söyleşi sayesinde kendisi hakkında nihai değerlendirmeyi yapacağından eminiz.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...