Galatasaray'dan Adnan Polat açıklaması

Galatasaray Kulübü, eski başkanlardan Adnan Polat ile ilgili resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı.

Anadolu Ajansı 29.02.2012 - 00:12

Galatasaray'dan Adnan Polat açıklaması

Galatasaray Kulübü, Adnan Polat hakkında teşvik primi iddiaları üzerine açılan davaya ilişkin bir açıklama yaptı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Kulüp Denetim Kurulu gerek mali denetim kurulları ve gerekse İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçiliği tarafından yapılan incelemeler sonucunda düzenlenen raporlarda, eski kulüp başkanlarından Adnan Polat'ın başkan yardımcısı olduğu 2006 yılına ilişkin, usulsüzlük tespit edilmediğini bildirildi.

Galatasaray Kulübü, kulübün eski başkanlarından Adnan Polat hakkında dava açılmasına ilişkin, açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

''Sayın Adnan Polat'ın kulübümüz başkan yardımcısı olduğu ve aradan altı yıl geçmiş bir döneme ilişkin bir belge aslının tevsiki konusunda başlatılan bir soruşturmanın medyada yer alış biçimiyle, kamuoyunda haksız ve yanlış bir kanı uyandırması olasılığına karşı bazı hususların açıklanması zarureti hasıl olmuştur. Kulübümüz son altı yıl zarfında, yapılanma çalışmalarına bağlı olarak birden fazla mekan değiştirmiş ve son olarak yaklaşık 8 ay önce bugünkü merkezi olan Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'ya taşınmıştır. Halen geçmiş yıllar arşiv düzenlemesi çalışmaları imkanlarımız ölçüsünde sürdürülmektedir. Kulübümüz açısından çeşitli ödemelerin gecikmesinden kaynaklanan fevkalade ciddi sorun ve ihtilafların yaşandığı bir dönemde, özellikle UEFA ve başta CAS olmak üzere hukuk kurumlarına intikal etmiş davalar sırasında ilgili kurumlar ve Kulübümüz avukatlarının talebi üzerine pek çok belgenin aslı ilgili dosyalara, kişi ve kurumlara sunulmuş bulunmaktadır. 3. Genel Kurulumuzca ibra edilmiş olan söz konusu döneme ilişkin, gerek Kulüp Denetim Kurulu gerek mali denetim kurulları ve gerekse İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçiliği tarafından yapılan incelemeler sonucunda düzenlenen raporlarda bahis konusu hususa yönelik hiçbir usulsüzlük tespit edilmemiştir.

Başkanımıza bugüne kadar vermiş olduğu hizmetler dolayısıyla kulübümüz adına teşekkürü bir borç biliriz.'

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...