Galatasaray'dan Aziz Yıldırım'a sert cevap

Galatasaray, Aziz Yıldırım’ın açıklamalarına sert tepki gösterdi. Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, ‘’Bu zatı bundan sonra hiç bir şekilde Galatasaray Spor Kulübü olarak muhatap almayacağız’’ denildi.

29.07.2012 - 14:11

Galatasaray'dan Aziz Yıldırım'a sert cevap

Galatasaray Spor Kulübü, geçtiğimiz gün Aziz Yıldırım’ın Divan kurulu toplantısında yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

Sarı kırmızılı kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘’Aziz Yıldırım’ın 28 Temmuz 2012 tarihli Fenerbahçe Divan Kurulu toplantısında yapmış olduğu mesnetsiz iddia ve ithamlarla dolu açıklamalarını ibretle izledik.

Yüz yıllık dostumuz Fenerbahçe camiası dahil bütün kulüplerimizle sporda kardeşlik ve barış ortamını sahalarımıza yeniden geri döndürmeye ve fanatizmin izlerini silmeye çalıştığımız bu dönemde böylesi bir saldırıyı kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz.

Havuzdan çekilme gibi sözüm ona tehditlerle Anadolu kulüplerine şantaj yapan, kendi kulübüne ve camiasına yıllarca silinemeyecek bir lekeyi sürme cüretini göstermiş ve güvenilirliğini bütünüyle kaybetmiş bir yöneticinin bu talihsiz ve son derece tehlikeli çabalarının Türk sporunu daha fazla zarara uğratmasına izin vermeyeceğiz.

Bu vesile ile ülkemizin ve sporumuzun bütün ilke ve değerlerini hiçe saymış ve kontrolünü tamamen yitirmiş bu zatı bundan sonra hiç bir şekilde Galatasaray Spor Kulübü olarak muhatap almayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz’’

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...