Galatasaray'dan bonservis yasağı

Mali kriterlerle ilgili yapılan toplantının ardından UEFA'dan gelecek cevabı beklemeye başlayan Galatasaray, devre arası transfer stratejisini belirledi.

Ntvspor 06.10.2015 - 13:02

Galatasaray'dan bonservis yasağı

Galatasaray Futbol Takımı sahada, yönetim ise masa başında UEFA ile Finansal Fair Play kriterlerine uyum sağlamak için savaş veriyor.

Son yapılan toplantının ardından Galatasaray'ın transfer politikasındaki tutumlu tavrını koruması gerektiği ortaya çıktı.

Galatasaray geçtiğimiz transfer sezonunda toplamda 45 kişilik kadrosunu 24'e indirmesine karşın UEFA'nın zarar opsiyonundaki ceza sınırlaması seviyesine inebilmiş değil. Çünkü Ünal Aysal döneminde 3 yılda yapılan toplam 90 milyon Euro zarar ancak 70 milyon Euro'ya indirilmiş durumda. UEFA ise bu rakamın 30 milyon Euro olması konusunda ısrarlı.

UEFA yaptırımı ile karşılaşmamak için mali tablodaki olumlu gelişmeyi aktaran ve bir yıl daha ek süre isteyen Galatasaray Yönetimi, devre arasında maliyetli transfer yapmayı düşünmüyor. FIFA'nın lisans vermediği Kevin Grosskreutz'u sezonun 2. yarısında yeni transfer olarak gösterecek sarı-kırmızılı yönetim, bonservis bedeli ödemeyeceği oyunculara yönelecek.

Galatasaray'ın gelecek sezon transfer yapması ise ancak satış opsiyonlu kiralanan Bruma ve Telles'in satılması durumunda elde edilecek gelirle mümkün olabilecek.

Sayfa Yükleniyor...