Galatasaray, Burak Yılmaz'a sahip çıktı... Sarı kırmızılı kulüp, Çaykur Rizespor ile berabere kaldıkları karşılaşmada tribünlerden atılan bir cismin yüzüne isabet etmesiyle yaralanan Burak Yılmaz'a yapılan saldırıyı kınadı.

Galatasaray tarafından yapılan açıklamada milli futbolcuya yapılan ağır eleştiriler ve saldırı kınanırken, sarı kırmızılı camianın her zaman Burak Yılmaz'ın yanında olduğu belirtildi.

Galatasaray'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"Galatasaray Futbol Takımı, deplasmanda beraberlikle sonuçlanan son lig maçından sonra da, şampiyonluk mücadelesine aynı inançla devam ediyor. Dünyanın zorluk derecesi en yüksek ligi olan Premier Lig lideri Chelsea'ye boyun eğmeyen Galatasaray, Türkiye Süper Ligi’nin de hiç şüphesiz en büyük favorisidir.

Ancak Pazar akşamki mücadelede, Galatasaray camiasını asıl üzen, ne verilmeyen penaltısı, ne de kaçan gollerdir.

Türk futbolunun son on yılda yetiştirdiği en önemli değerlerden biri olan Burak Yılmaz'ın, maç sırasında uğradığı vahim saldırı, hepimizde büyük bir endişe ve tepkiye neden olmuştur.

Burak'ın yüzündeki yara, aslında Türk futbol dünyasının vicdanında kanayan bir yara olmalıdır.

Pazar akşamı, Burak kardeşimize yapılan saldırı, gerçekte bir sonuçtur.Tribünde,-futbolcumuzun belki de gözünü bile kaybetmesine yol açacak- o cismi atanlardan önce; son iki yıldır, çeşitli platformlarda, Burak Yılmaz'a karşı, ön yargılı, mesnetsiz ve maksatlı biçimde tribünleri tahrik edenler, bu olayın asıl sorumlularıdır.

Eleştiri sınırlarını aşan bu tür tahriklerin, hangi vahim sonuçlara yol açabileceğini artık herkes anlamış olmalıdır. Galatasaray camiası, genç ve başarılı futbolcumuzun yanındadır.Burak Yılmaz'ın yüzündeki o yara; başkalarının utancı, Galatasaray taraftarının vicdanıdır.

Cumartesi akşamı, şampiyonluk yolunda bir engelin daha aşılacağı lig maçında, tribünleri dolduracak binlerce Galatasaray taraftarı, Burak Yılmaz'ı bir kez daha ve içtenlikle bağrına basacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.