Galatasaray'da, Adidas firması tarafından yeni sezon için hazırlanan kamp, antrenman ve maç malzemelerinin tanıtımı yapıldı.

İlişkili Haberler


Sarı-kırmızılı kulübün Kalamış Tesisleri'nde gerçekleştirilen defilede, Galatasaray Store'un yeni kış koleksiyonu ile Galatasaray takımının 2009-2010 sezonunda kullanacağı yeni formalar görücüye çıkarıldı.

Organizasyona, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte çok sayıda davetli katılırken, düzenlenen tanıtımda alışa gelmişin tersine mankenler değil, sadece sarı-kırmızılı kulübün sporcuları yer aldı.

Galatasaray Futbol Takımı ve teknik heyeti tam kadro olarak tanıtımda yer alırken, onlarla birlikte voleybol, basketbol, tekerlekli sandalye ve diğer branşlardan sporcular bulundu.

GS Store kreasyonunun modern dans kareografisiyle sunulduğu, ardından da Ilgaz Erel tarafından Galatasaray için yazılan ve seslendirilen rap şarkısının söylendiği bölüm sonrası, yeni sezon formalarını giymiş sporcular hep birlikte podyuma çıkarak gösteriyi tamamladılar. Futbol takımı için Adidas tarafından parçalı, beyaz ve mor renkte formalar hazırlandı.

MOR FORMAYA ALIŞILAMADI
Futbol takımının yeni formaları içinde bu sezon mor renkte bir formanın da olması dikkat çekerken, hem izleyicilerin, hem de sporcuların bu formaya hemen alışamadıkları görüldü.

İzleyiciler arasından bazı kişiler, mor formayı beğenmediklerini yüksek sesle söylerken, teknik direktör Frank Rijkaard dahil bazı sporcuların da görüşleri bu düşüncelerle örtüştü.

Organizasyonun sunuculuğunu yapan oyuncu Cem Davran'ın görüşlerini aldığı bölümde Rijkaard, yeni sezon için şampiyonluğa inanarak çalıştıklarını ve bu başarıya inandıklarını kaydederken, mor renkli formaya da esprili bir şekilde gönderme yaparak, ''Özellikle mor forma, rakiplerimizin kafasını karıştıracaktır. Bunu avantaj olarak kullanacağız'' dedi.

Sarı-kırmızılı takımın Çek golcüsü Milan Baros'un mor forma için, ''Sahada 11 kaleci varmış gibi görüneceğiz'' demesi gülüşmelere neden olurken, takım kaptanı Arda ise ''Tabii ki hep tercihimiz parçalı sarı-kırmızı formadan yana. Ama bu formayla da başarılar kazanacağız. Önemli olan forma değil, sahada kazanmak'' ifadelerini kullandı.

UTANGAÇ KEITA
Forma tanıtımında, Galatasaray'ın Olympique Lyon'dan tranfser ettiği Abdül Kader Keita'nın utangaç hareketleri dikkat çekti.

Tanıtımda yeni formayla podyuma gelen Keita, kendisinden görüş alınmak için çağrıldığı bölümde, mikrofona konuşmamak için büyük çaba sarf etti. Cem Davran'ın ve takım arkadaşlarının ısrarlarıyla mikrofona gelen Keita, ''Burada olmaktan çok mutluyum ve inşallah şampiyon olacağız'' dedikten sonra tekrar yerine döndü.

Yeni sezon için görüşlerini açıklayan futbolculardan Servet, ''Galatasaray'da amaç her zaman şampiyonluktur. İnşallah bu sezon başarılı olacağız'', Emre Aşık ise, ''Nasıl bir takım olduğumuzu bu sezon sahada göstereceğiz'' derken, kaleci Franco da, ellerindeki güçlü kadroyla şampiyonluğa inandıklarını aktardı.

Ayrıca, Beşiktaş'tan Galatasaray'a transfer olan Gökhan Zan da açıklamasında, ''Burada Galatasaraylı olma onurunu yaşıyorum. Galatasaray takımını tercih etme nedenim, çok sayıda şampiyonluk yaşamak istemem ve bu büyüklüğü hissetmem'' diye konuştu.

Öte yandan, organizasyonu sunan Cem Davran'ın, ''Lincoln gittiği için keyfim çok yerinde'' sözleri, izleyicilerden alkış alırken, hemen yanında bulunan Arda Turan'ın, ''Şimdi ortalığı karıştırma'' demesi dikkat çekti.