Galatasaray'ın acı kaybı

Galatasaray Kulübü'nün eski yöneticilerinden, kulüp divan kurulu üyesi Necdet Çobanlı, vefat etti.

Haberler - Anadolu Ajansı 22.02.2012 - 02:31

Galatasaray Kulübü'nün eski yöneticilerinden, kulüp divan kurulu üyesi Necdet Çobanlı, vefat etti.

Vefat ile ilgili Galatasaray Kulübü'nün resmi internet sitesinde bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, Çobanlı'nın özgeçmişine yer verilirken, ''Yönetim Kurulu eski üyelerimizden, Kulüp Divan Üyesi, FIFA'ya üye olan ilk Türk spor adamı Necdet Çobanlı'yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Necdet Çobanlı'ya Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dileriz'' denildi.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yer alan Çobanlı'nın özgeçmişi şöyle:

''Malatya'nın Arapkir ilçesinde 1921 yılında dünyaya gelen Necdet Çobanlı, uzun yıllar hukukçu olarak görev yaptı. Avukatlık mesleğinin ardından iş sahasına yönelen Çobanlı, yurt dışında kurduğu şirketlerin yönetiminde görev aldı. Necdet Çobanlı, 1957-58 yıllarında Galatasaray Yönetim Kurulu'nda genel sekreter olarak görev yaptı. Necdet Çobanlı 1962 yılında, Ulvi Yenal'ın başkanlığı ile sonuçlanan kongrede başkan adayı oldu.

Necdet Çobanlı, 1976 yılında ABD'nin San Fransisco kentinde 'başarılı iş adamı' ödülü aldı. Çobanlı, yine 1976 yılında FIFA'da İcra Kurulu Üyesi seçildi ve ilk kez FIFA'da bir Türk yönetici olarak görev aldı. 1978 yılında Arjantin'de, 1982 yılında İspanya'da düzenlenen Dünya Kupalarında organizasyon komitesinde görev alan Çobanlı, aynı zamanda FIFA Onur Kurulu üyesiydi. Bir dönem gazetelerde köşe yazarlığı yapan Necdet Çobanlı'nın, 'Bölük Pörçük' adlı otobiyografisinin dışında çeşitli kitapları bulunuyor.''

Sayfa Yükleniyor...