Galatasaray'ın gündeminde takas var

Galatasaray yönetimi transfer çalışmaları için Avrupa'da noel tatilinin sona ermesini bekliyor. Sarı-kırmızılıların öncelikle UEFA Avrupa Ligi'nde de oynatabileceği tecrübeli bir yabancı savunma oyuncusunu kadrosuna katmak istiyor. Devre arasında Cassio Lincoln'ü ellerinden çıkarmayı planlayan Galatasaray yönetimi, Brezilyalı futbolcuyu takasta kullanmanın hesaplarını yapıyor.

Galatasaray Teknik Direktör Frank Rijkaard, yönetime devre arasında ilk 11'de forma giyebilecek bir savunma oyuncusunun transfer edilmesinin gerekli olduğunu iletmişti.

Yönetim, bu doğrultuda bu sezon Avrupa kupalarında forma giymemiş kaliteli bir savunma oyuncusu bulmak için arayışlara başladı.

Ancak devre arasında tecrübeli ve yetenekli futbolcu bulmanın zorluğunu yaşayan yönetim, bonservis bedelerinin yüksekliğiyle de karşı karşıya.

Bu nedenle kiralama yoluna gidilmesi seçeneği üzerinde duruluyor. Transfer hakları sarı-kırmızılı kulübün elinde bulunan Cassio Lıncoln'ün takasta kullanılması da seçenekler arasında. Cassıo Lincoln'ü elinden çıkartmak isteyen Galatasaray, Bundesliga kulüplerinden transfer etmek istediği bir savunma oyuncusu karşılığında Brezilyalı futbolcuyu teklif etmeyi planlıyor.

Sarı-kırmızılı yönetimin listesinde yer alan yabancı oyuncuların isimleri sır gibi saklanıyor. Yabancı oyuncu transferinin sonuçlanması için noel tatilinin bitmesi bekleniyor.

Savunmaya yapılacak takviyenin ardından yerli,, bir hucüm oyuncusu transferi için de çalışmalar hızlanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...