Sarı-kırmızıların, ara transfer döneminin ardından, futbolcularının toplam değeri yaklaşık 130 milyon euro yükseldi. Buna karşılık sezon başından bu yana sakatlıkların önüne bir türlü geçemeyen Galatasaray'da, ara transfer döneminde takıma dahil olan Jo'nun sakatlanmasıyla birlikte, sakatlık nedeniyle faydalanılamayan futbolcuların toplam bedeli 44 milyon euroya ulaştı.

Galatsaray'da Ufuk, Sabri, Gökhan Zan, Hakan Balta, Baros, Kewell'dan oluşan sakatlar kervanına, hafta içi Antalyaspor ile yapılan kupa maçında yeni transfer Jo Alves'te eklenmişti. Böylece 1 milyon euro bedelli Ufuk Ceylan, 5 milyon euro bedelli Gökhan Zan ve Sabri Sarıoğlu, 6 milyon euro bedelli Hakan Balta, 8 milyon 500 bin euro bedelli Milan Baros, 9 milyon euro bedelli Harry Kewell'a, 9 milyon 500 bin avro bedelli yeni transfer Jo Alves'in de dahil olmasıyla, sarı kırmızılıların sakat oyuncularının değeri, 13
Turkcell Süper Lig takımının her birinin futbolcularının toplam bedelini geride bıraktı.
 
GENÇLER VE ES-ES'İN TOPLAM BEDELİ KADAR SAKAT VAR
 
Galatasaray'ın sakat futbolcularının değeri, Turkcell Süper Lig'in kırmızı-siyahlı iki takımı Gençlerbirliği ve Eskişehirspor'un futbolcularının toplam bedelinden daha fazlaya ulaştı. Galatasaray'ın sakatları 44 milyon euro iken, Gençlerbirliği ve Eskişehirspor'un futbolcularının toplam bedeli 43 milyon 650 bin euro.

Galatasaray'daki sakatlar ordusunun değeri, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor dışındaki Turkcell Süper Lig takımlarının her birinin bedelinden daha fazla.