Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun raporu doğrultusunda transfer görüşmelerine devam eden sarı kırmızılı ekip, gündemine Alexandre Pato'yu aldı. Bonsevisi Brezilya'nın Corintihans kulübünde olan ancak Sao Paulo'da kiralık olarak forma giyenn Pato için yapılan görüşme sonuçsuz kaldı.

Pato için kiralık formülü öneren Galatasaray'a Brezilya ekibi oyuncularının kiralık değil satılık olduğunu iletti. Pato'nun bedelinin 10 milyon euro olduğunu vurgulayan Corintihans, Pato'yu yeniden kiralamak gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirtti. 

Pato, geçtiğimiz yıl da Galatasaray'ın gündemine gelmiş, ancak 12 milyon euroluk teklif karşısında görüşmeler olumsuz sonuçlanmıştı. 

Internacional'den 2007 yılında 22 milyon euro karşılığında Milan'a transfer olan Pato, İtalya'da beklenen performansı gösterememişti. 2012-2013 sezonunda 15 milyon Euro karşılığında Corintihans'a transfer olan Brezilyalı yıldız, geçtiğimiz sezon Sao Paulo'ya kiralanmıştı. 28 kez Brezilya Milli Takımı'nın formasını giyen Pato, 10 gol attı.