'Gariplik olduğunu insanlar anlamalı'

Aykut Kocaman, Sivasspor karşılaşması sonrası düzenlediği basın toplantısında Meireles'e gelmesi beklenen cezaya değindi. Verilecek cezayı merakla beklediğini söyleyen Kocaman, "Bir gariplik olduğunu artık insanlar anlamalı" diye konuştu.

20.12.2012 - 00:17

'Gariplik olduğunu insanlar anlamalı'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Meireles'e verilecek olası cezayla ilgili, ''Bir gariplik olduğunu artık insanlar anlamalı'' dedi.

Kocaman konuya Sivasspor ile yaptıkları Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinden sonra düzenlenen basın toplantısında değindi.

Gelişmelerin sonucunu merakla beklediğini söyleyen Kocaman şunları söyledi:

"Oyuncu davranışını anlatıyor. Tükürükle ilgili olarak da kesinlikle böyle bir şey olmadığını söylüyor. Bildiğim kadarıyla hakemin raporunda da tam tersi. Yine bir garip durum ortada görünüyor. Bakalım sonu ne olacak. Bu garip durumlar da hep bizim başımıza geliyor.

Arkadan birisi, seyirci bağırabilir, başka birisi bağırıyor, bizim oyuncumuz atılıyor. Sonra o, başka türlü bir yere doğru götürülüyor. Hakeme bir şey olmasın ama bizim insanlarımıza da bir şey olmasın. Esas olan kimseye bir şey olmasın, adalet olsun. Ancak bizim oyuncumuz atıldığı zaman, böyle 10-15 maç, başkanın da söylediği gibi ömür boyu...

İnsanın artık bir şey söyleyesi de gelmiyor. Hakikaten bir oyun oynanıyor diyeceğim, sonra arka arkaya başka şeyler de söylemem gerekecek belki. Toparlayamayacağız başka yere doğru gidecek. Sonra ben de ceza kuruluna verileceğim. Geçen affetmişlerdi, bu sefer affetmeyebilirler.

Ama bir gariplik olduğunu artık anlamalı insanlar. Bir gariplik var. Bu bir komplo teorisi mi Çok mu alınganız biz diye bakıyorum. Sonra 'değil galiba' diyorum. Bir gariplik var ortada. O kadar kolay kararlar veriliyor ki Fenerbahçe ile ilgili. İnanılmaz bir organizasyon var. Bu organizasyonun ortasında kimler var bilemiyorum.

Fenerbahçe olduğu zaman inanılmaz her şey. Bangır bangır. Medya desteği falan diyorlardı. Medya desteği falan yok. Medya desteği tamamen başka yerlere doğru. Garip bir durum var. Allah sonumuzu hayır etsin.''

Derbi hakemi Halis Özkahya kırmızı kartla oyun dışı bıraktığı Meireles'ın, 'kendisine tükürdüğünü' rapor ettiği idddia edilmişti.

İddianın doğru olması durumunda Meireles'e 8-12 maç ceza gelecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...